Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт «Про віртуальні активи»

Приборкати крипторинок. Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт «Про віртуальні активи». Тим часом власники електронної валюти впевнені: контролювати їхні доходи майже нереально!
Біткоїн б'є рекорди. Цього тижня — історичний максимум. За одну віртуальну монету в обмінниках давали більше 23 тисяч доларів. Тим часом в Україні взялися приборкувати ринок криптовалюти. І перший крок зробили – Верховна Рада підтримала законопроєкт про «Про віртуальні активи». Там розписали і що таке той віртуальний актив, і хто керуватиме галуззю, і навіть які штрафи будемо сплачувати.
«Майнінг», «блокчейн», «токен», «криптовалюта» та ще десятки «страшних» простій людині слів почали з’являтися у світі ще зо 10 років тому. І вже зараз немає того, хто ніколи не чув би, скажімо, про біткоїн. Але для більшості знання про крипто-індустрію на цьому закінчуються.
У 2016-му криптовалютою зацікався пан Костянтин. Вклав гроші, отримав прибуток… І в один момент втратив усе. Ключі до електронних гаманців залишилися на ноутбуці, який «полетів». Та на телефоні, який загубив. Але це історія з хепі-ендом! Телефон знайшли і повернули!
Відтоді зрозумів: криптовалюта – це серйозно, відповідально. А ще, каже, надзвичайно складно. Але спробуємо розібратися хоч трохи і ми. Уявімо: перед нами щоденник, де записано абсолютно всі наші дії з цифровою валютою. АЛЕ з нього нереально вирвати сторінку, неможливо щось виправити чи видалити. А тепер припустимо, що він існує віртуально. Це і є – блокчейн-система. Саме на її основі працює більшість криптовалют.
Саме це так приваблює всіх власників криптовалюти. А ще – абсолютно децентралізована система. Тобто не існує жодного органу, який контролює чи регулює цифрову валюту, її курс та обіг. І найголовніше – за крипто-грошима, наприклад біткоїном, стоять колосальні кошти. За одну віртуальну монету нині вам дадуть близько 23-х тисяч реальних доларів!!! До слова, цього тижня біткоїн побив свій історичний максимум 2017-го року.
І от тепер – про законопроєкт. На початку місяця Рада підтримала ініціативу «Про віртуальні активи». Планують проводити фінмоніторинг крипто-компаній. Для цього створять їхню базу. Але якщо блокчейн – анонімна та децентралізована система, як знайти ці компанії? Запитання ми поставили Максиму Дем’янюку – керівнику напрямку віртуальних активів Міністерства цифрової трансформації. Каже, насправді справа нехитра.
І додає, все-таки розраховують, що крипто-компанії передусім самі захочуть додатися в систему! Тим часом представники індустрії впевнені, інакше й не вийде! Виключно добра воля!
Тож добра воля з’явиться, якщо держава захищатиме. Як? Це ще треба буде прописати.
До речі, про податки! У законопроєкті також не розписано, скільки платитимемо. Але під час розмови пан Максим розповів, планують встановити щонайбільше 5 відсотків від доходу.
Тож наміри є, роботи ще багато, але в Міністерстві планують, що вже в середині 2021-го криптобізнес в Україні запрацює легально! Подивимось!