Верховна Рада посилила покарання за злочини проти журналістів

Верховна Рада посилила покарання за злочини проти журналістів - фото 1

Через що найчастіше нападають на українських журналістів і чому так довго шукають винних?

Дніпровський журналіст Всеволод Новохатько розбирався, чому кіосками і парканом перекрили вулицю Інженерну. Зібрані факти він хотів передати до поліції, але наступного дня його побили. Нападників зняли вуличні відеокамери, але винних, — каже, — шукають уже третій рік.

«Поліція це оцінила як нанесення легких тілесних ушкоджень», — розповідає журналіст Всеволод Новохатько.
Найпоширенішими злочинами проти журналістів є перешкоджання діяльності, погрози, побиття та псування особистого майна. У 2020 році найбільше злочинів зафіксували у Києві, Запоріжжі та Дніпрі.
Серед тих, хто підтримує посилення покарань за напади на журналістів, — народний депутат Олександр Дануца.

«Вони дуже часто роблять викривальні розслідування. Дуже часто пишуть ті факти, які комусь не подобаються», - обґрунтовує свою точку зору нардеп Олександр Дануца.


“За” посилення покарань проголосував 341 народний депутат. Штрафи за злочини проти журналістів зросли у десять разів, а кримінальне покарання залишили без змін. Та правозахисники стверджують: штрафами і тюремними строками ситуацію не виправити. Юристка Юлія Полєхіна каже, що розкриттю злочину заважає, зокрема, неправильна кваліфікація подій.

«Тобто, йде не, наприклад, по 171-й “Перешкоджання журналістській діяльності”, а просто підпал. Або просто побиття, або просто хуліганство», — каже юристка Юлія Полєхіна.


Прийнятий законопроєкт набуде чинності, коли його підпише Президент.