Велика Британія відкрила кордони для вакцинованих українців

Велика Британія відкрила кордони для вакцинованих українців - фото 1

Відсьогодні українці із сертифікатом щеплення проти COVID-19 зможуть без карантинних обмежень відвідувати Велику Британію.

Сьогодні, 11 жовтня, Велика Британія дозволила українцям із сертифікатом вакцинації перетинати кордон і не проходити обов’язковий карантин. Про це йдеться на сайті уряду Великої Британії.

Дозвіл почне діяти о 4:00 11 жовтня за місцевим часом. Проте, якщо ви вже приїхали до Сполученого Королівства, маєте дотримуватись правил для людей, які не пройшли повну вакцинацію. Якщо ж ви приїдете після вказаного часу, то можете використовувати свідоцтво про вакцинацію, щоб підтвердити свій прищеплювальний статус.

Принаймні за 14 днів до прибуття до Англії вам потрібно пройти курс щеплень однією зі схвалених у Британії вакцин. Серед них такі:

  • - Oxford/AstraZeneca;
  • - Pfizer BioNTech;
  • - Moderna;
  • - Janssen.


Окрім цього, склади таких вакцин, як AstraZeneca Covishield, AstraZeneca Vaxzevria та Moderna Takeda, також кваліфікуються як схвалені.

День, коли ви отримаєте останню дозу, не зараховується як один із 14.

Якщо ви були щеплені 2-дозовою вакциною (Moderna, Pfizer BioNTech, Oxford AstraZeneca або їх комбінацією), у вашому COVID-сертифікаті повинні бути зазначені обидві дози.

Якщо для повного курсу потрібно 2 дози вакцини, ви можете змішати 2 різні типи вищевказаних вакцин, наприклад Oxford/AstraZeneca та Moderna

Якщо у вас була схвалена вакцина з однією дозою (вакцина Janssen), ви повністю вакциновані.

Навіть якщо ви нещодавно одужали від COVID-19 і маєте природний імунітет, вам потрібно зробити повний курс вакцинації. Ті, хто переніс COVID-19 і отримав лише одну дозу 2-дозової вакцини, повинні дотримуватись правил щодо невакцинованих.

Для того, щоб довести, що ви повністю вакциновані, вам потрібно пред’явити сертифікат вакцинації. Він повинен бути виданий національним або державним органом охорони здоров’я, бути англійською, французькою чи іспанською та містити як мінімум:

  • - ваше ім'я та прізвище;
  • - вашу дату народження;
  • - бренд і виробника вакцин;
  • - дату щеплення для кожної дози;
  • - країну чи територію, де видано сертифікат.


Окрім цього, на сайті уряду зазначено, що невакциновані мають зробити тест за три дні до поїздки в Англію. Також потрібно буде забронювати й оплатити тести, які мають бути зроблені на другий і восьмий день перебування в країні. А за 48 годин до прибуття необхідно заповнити спеціальну форму. Як тільки турист перетне кордон, він має відбути 10-денний карантин та зробити тести на COVID-19 на другий та восьмий день.

Реклама

Реклама