Учителів дніпровських шкіл навчили технічному моделюванню

Учителів дніпровських шкіл навчили технічному моделюванню - фото 1

У Дніпрі в межах конкурсу "Дніпро – місто інженерів" пройшли майстер-класи з технічного моделювання для вчителів праці та початкових класів.

Майстер-класи з технічного моделювання для вчителів праці та початкових класів пройшли у межах конкурсу "Дніпро – місто інженерів", організованого Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради, ЦПР "Освітня траєкторія" та промисловою компанією ІНТЕРПАЙП. Участь взяли 76 учителів із 30 шкіл Дніпра.

Учителів дніпровських шкіл навчили технічному моделюванню - фото 208504

За умовою конкурсу, наприкінці минулого року всі охочі школи міста виставили команди з 10 учнів 3-8 класів на чолі з учителями праці та початкових класів. Завдання команди – збудувати фрагмент міста на заданому ландшафті. Три найкращі роботи принесуть своїм школам по 100 тисяч гривень на оснащення кабінетів праці.

Учителів дніпровських шкіл навчили технічному моделюванню - фото 208502

Після обробки заявок організатори провели навчання для вчителів на базі сучасних кабінетів праці у 39-й та 69-й школах, модернізація яких ініційована народним депутатом Дмитром Кисилевським.

«Я впевнений, що відроджувати престиж робітничих професій потрібно ще зі школи. Разом із навичками роботи із сучасним обладнанням та інструментами школяр отримує і можливість усвідомленого вибору робітничої професії, – вважає народний депутат Дмитро Кисилевський. – Після модернізації кабінетів праці таку можливість отримали учні 39-ї та 69-ї шкіл, а також прилеглих до них. Конкурс "Дніпро – місто інженерів" є кроком у розвитку міської екосистеми технічної освіти».
Учителів дніпровських шкіл навчили технічному моделюванню - фото 208503

Після навчання вчителі мають три місяці, щоб побудувати власний фрагмент міста разом з дітьми. Результати оприлюднять наприкінці квітня. Усі роботи об'єднають у єдиній експозиції, яку зможуть побачити усі охочі.

«Кожна команда, яка бере участь у конкурсі, отримує основу з ландшафтом. Протягом трьох місяців учителі з дітьми збудують фрагмент міста за власним проєктом. Ми не обмежуємо за матеріалами, можна використовувати пластик, дерево та інші. Але дотримуватись масштабності – обов'язково, адже у травні ми зберемо всі фрагменти в єдину виставку», – розповідає консультант центру "Освітня траєкторія" Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Ірина Бойко.
Учителів дніпровських шкіл навчили технічному моделюванню - фото 208501

Кошти на проведення конкурсу та призовий фонд виділила промислова компанія ІНТЕРПАЙП.

«У сучасних цехах ІНТЕРПАЙП гостро потрібні кваліфіковані робітники та інженери. Але молодь не вважає роботу на виробництві – цікавою та перспективною. Це зрозуміло, їхнє уявлення про робочі спеціальності формується застарілим шкільним обладнанням та програмами навчання. Це їхній єдиний досвід взаємодії з технічними спеціальностями. У кращому разі діти вивчають сучасне обладнання теоретично, за картинками, – каже голова правління ІНТЕРПАЙП НТЗ Сергій Костенко. – Щоб змінити ситуацію, ІНТЕРПАЙП спільно з містом модернізує шкільні кабінети праці, будує лабораторії мехатроніки, ініціює такі проєкти, як "Дніпро – місто інженерів"».
Учителів дніпровських шкіл навчили технічному моделюванню - фото 208505


Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама