У Дніпрі в межах конкурсу "Дніпро – місто інженерів" пройшли майстер-класи з технічного моделювання для вчителів праці та початкових класів.
Майстер-класи з технічного моделювання для вчителів праці та початкових класів пройшли у межах конкурсу "Дніпро – місто інженерів", організованого Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради, ЦПР "Освітня траєкторія" та промисловою компанією ІНТЕРПАЙП. Участь взяли 76 учителів із 30 шкіл Дніпра.
За умовою конкурсу, наприкінці минулого року всі охочі школи міста виставили команди з 10 учнів 3-8 класів на чолі з учителями праці та початкових класів. Завдання команди – збудувати фрагмент міста на заданому ландшафті. Три найкращі роботи принесуть своїм школам по 100 тисяч гривень на оснащення кабінетів праці.
Після обробки заявок організатори провели навчання для вчителів на базі сучасних кабінетів праці у 39-й та 69-й школах, модернізація яких ініційована народним депутатом Дмитром Кисилевським.
«Я впевнений, що відроджувати престиж робітничих професій потрібно ще зі школи. Разом із навичками роботи із сучасним обладнанням та інструментами школяр отримує і можливість усвідомленого вибору робітничої професії, – вважає народний депутат Дмитро Кисилевський. – Після модернізації кабінетів праці таку можливість отримали учні 39-ї та 69-ї шкіл, а також прилеглих до них. Конкурс "Дніпро – місто інженерів" є кроком у розвитку міської екосистеми технічної освіти».
Після навчання вчителі мають три місяці, щоб побудувати власний фрагмент міста разом з дітьми. Результати оприлюднять наприкінці квітня. Усі роботи об'єднають у єдиній експозиції, яку зможуть побачити усі охочі.
«Кожна команда, яка бере участь у конкурсі, отримує основу з ландшафтом. Протягом трьох місяців учителі з дітьми збудують фрагмент міста за власним проєктом. Ми не обмежуємо за матеріалами, можна використовувати пластик, дерево та інші. Але дотримуватись масштабності – обов'язково, адже у травні ми зберемо всі фрагменти в єдину виставку», – розповідає консультант центру "Освітня траєкторія" Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Ірина Бойко.
Кошти на проведення конкурсу та призовий фонд виділила промислова компанія ІНТЕРПАЙП.
«У сучасних цехах ІНТЕРПАЙП гостро потрібні кваліфіковані робітники та інженери. Але молодь не вважає роботу на виробництві – цікавою та перспективною. Це зрозуміло, їхнє уявлення про робочі спеціальності формується застарілим шкільним обладнанням та програмами навчання. Це їхній єдиний досвід взаємодії з технічними спеціальностями. У кращому разі діти вивчають сучасне обладнання теоретично, за картинками, – каже голова правління ІНТЕРПАЙП НТЗ Сергій Костенко. – Щоб змінити ситуацію, ІНТЕРПАЙП спільно з містом модернізує шкільні кабінети праці, будує лабораторії мехатроніки, ініціює такі проєкти, як "Дніпро – місто інженерів"».
Реклама
Хочете отримувати оперативні і важливі новини?
Підписуйтеся на наші канали і сторінки у соцмережах і приєднуйтеся до групи у
Facebook
: там у вас є можливість розміщувати особисті новини
Валерія ШостакРедактор сайту 34.ua.
Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.