Вчені виявили спосіб блокування метастазів раку

Вчені виявили спосіб блокування метастазів раку - фото 1

Науковці винайшли новий метод боротьби з метастазами — переводення ракових клітин у стан сну, унеможливлюючи рецидив та подальше формування метастазів.

Вчені виявили, що здатність клітин раку залишатися у сплячому стані залежить від білка NR2F1. Він може проникати в ядро ​​клітини, вмикаючи та вимикаючи певні гени, що запускають активацію. Про дослідження повідомляє EurekAlert.

Після видалення пухлини рецидив раку може статися знову через якийсь час. Причина цього — пухлинні клітини, які можуть тривалий час залишатися у стані спокою, а потім знову почати розмножуватися. Тепер група дослідників із США зробила важливе відкриття, здатне перешкодити реактивації сплячих клітин.

Найчастіше рівні NR2F1 низькі в осередкової пухлини, проте підвищені у сплячих ракових клітинах. Рецидив раку відбувається на фоні зниження NR2F1.

Так як підвищення рівня NR2F1 може забезпечити необхідні терапевтичні результати, вчені виявили молекулу C26, яка активує NR2F1. Обробка зразків клітин людини за допомогою C26 підвищувала рівень NR2F1 і зупиняла розмноження клітин раку.

Під час дослідів над тваринами NR2F1 спочатку скорочувала розмір осередкової пухлини, а після її хірургічного видалення молекула повністю блокувала розвиток метастазів.

Новий підхід може виявитися дуже перспективним для людини у лікуванні різних типів онкологічних захворювань.

Реклама

Реклама