Учені розповіли про захворювання, які можуть захистити від COVID-19

Учені розповіли про захворювання, які можуть захистити від COVID-19 - фото 1

Атопічні захворювання, спричинені алергенами, знижують ризик заразитися коронавірусом.

З травня 2020-го по лютий 2021-го вчені збирали інформацію про вік, стан здоров'я та звички жителів Великобританії. Середній вік учасників – 59 років. 70% опитаних – жінки. З-понад 16 тис. учасників 15 227 заповнили принаймні одну щомісячну анкету та 14 348 осіб надали свої дані до 5 лютого 2021 року. Про це повідомляє MedicalXpress.

Дослідники встановили, що вік, стать, дотримання дієти та вживання будь-яких добавок не впливають на ризик зараження COVID-19.

Проте вчені виділяють расову приналежність людини. Згідно з результатами опитування, у азіатів ризик захворіти вдвічі вищий.

Також частіше хворіють люди, які проживають з іншими співмешканцями в одному будинку або часто відвідують громадські місця.

Цікаво, що викликані алергенами атопічні захворювання, що супроводжуються екземою, дерматитом, сінною лихоманкою та алергічним ринітом, знижують ризик захворіти на коронавірус.

Серед тих, хто хворів на атопічні захворювання та астму, ризик був ще нижчим – всього 38%.

Зменшує можливість зараження вживання імунодепресантів.

Вчені зазначають, що дослідження має похибки. Зокрема відсутність спостереження за тестуванням мазків та наявність безсимптомних хворих.

Реклама

Реклама