Вакцинація від коронавірусу – повернення до нормального життя, – посол Великої Британії

19.12.2020, 13:43
Фото: dsnews.ua - фото 1
Фото: dsnews.ua

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс в ході онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму заявила, що попри початок у світі вакцинації від коронавірусу зарано робити висновки про подолання пандемії.

«Інформацію щодо цього вірусу все ще продовжують з’ясовувати. Ми тепер знаємо, що вірус мутує. Зараз з’явилися інші його штами, отже, ми все ще маємо вдосконалювати своє знання і своє розуміння з цього питання», — сказала вона, додавши, що залишається не з’ясованим і довгостроковий вплив коронавірусу на людину.

У той же час посол зазначила, що обмеження, які застосовують країни для стримування поширення вірусу, не можуть тривати довго.

«Надзвичайно важко вимагати від нас дотримання цих обмежень протягом багатьох місяців. Тому треба не забувати про те, що ситуація впливає на наше психічне здоров’я», — сказала Мелінда Сіммонс.

На її думку, не потрібно забувати той факт, що «поки держава намагається виконати практично нереальну задачу, збалансовуючи економічні та соціальні аспекти, людям доводиться балансувати між високими ризиками для їхнього фізичного здоров’я та ризиками психічного здоров’я і робити відповідний вибір».

Посол Великобританії також відзначила важливість світової ініціативи COVAX для подолання пандемії, у якій бере участь Україна.

«Такі ініціативи, як «Ковакс» — це ініціатива, яка з’явилася для забезпечення справедливого розподілу вакцини, — напевно, стали одним із найважливіших сигналів щодо того, що навіть у ситуації, коли країни втрачають своїх громадян, коли ця хвороба вбиває людей, ми все одно об’єднуємося, щоб гарантувати, що які б рішення ми не мали, ці рішення матимуть глобальний вплив», — сказала вона.

Мелінда Сіммонс також зазначила, що паралельно з розробкою вакцин розвиваються і методи лікування.

«Пройшло лише декілька місяців з початку пандемію, коли з’ясували, що ремдесивір – це препарат, який може допомагати людям, що важко захворіли в пандемію, уникати подальших ускладнень. Але розробляються й інші схеми лікування, хоча почалися вже програми вакцинації», — сказала вона.

Посол підкреслила, що всі дослідження, які проводилися щодо вакцин або методів лікування КОВІД, матимуть величезний вплив у ситуації майбутніх пандемій та інших захворювань.

Поділитися: