Вакцинація в Україні: які побічні ефекти можуть бути у тих, хто прищепився від COVID-19?

26 лютого, 18:07
Вакцинація в Україні: які побічні ефекти можуть бути у тих, хто прищепився від COVID-19? - фото 1

60 медиків Дніпропетровщини вже отримали перше щеплення від коронавірусу. Вакцинація в Україні стартувала на початку тижня. У профільному міністерстві нагадують про можливі побічні ефекти.

Серед них почервоніння та підвищення температури, такі самі, як і після вакцинації від грипу. Зокрема поскаржилися вже семеро лікарів. Один із Чернігівської області, шестеро — з Черкаської. Тож, як почуваються медики після ін’єкції?

Нонна Хачатрян — перша жінка в Україні, яку прищепили від коронавірусу. Вона — медсестра мобільної бригади. Розповідає, що після ін’єкції чергувала біля ковідних пацієнтів усю ніч. Додому дісталася лише вранці. Та попри втому, на самопочуття не скаржиться. Перед щепленням радилася зі своїм лікарем. Бо страждає на алергію. Той не заперечував, тож — наважилася на ін’єкцію.

Нонна працює з Євгеном Горенком — першим лікарем, якому зробили щеплення від коронавірусу. Жодних нарікань на здоров'я після ін'єкції той не має, — запевняє телефоном.

«Загальний стан — задовільний. Відпрацювали стабільну нашу нічну зміну. Зранку нам також виміряли тиск. І температуру. Ніяких таких погіршень у стані не помічалося», — розповідає лікар-реаніматолог Євген Горенко.

Тим часом вакцинуватися почали і дніпровські лікарі. Серед перших, кому зробили щеплення, був Анатолій Анчишкін. Медик каже, що почувається добре.

Почервоніння, втому або головний біль найчастіше відчувають пацієнти кілька днів після щеплення. Пляму на місці ін’єкції показували американці, яким вкололи препарат Moderna. Навіть назву вигадали — "ковідна рука". Та почервоніння минає за кілька днів.

В Україні на наслідки після щеплення поскаржилися 7 медиків. Про це заявив Головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Таких повідомлень у нас 7. Вони не серйозні. Одне зареєстроване в Чернігівській області і 6 повідомлень — у Черкаській області. Кожен випадок аналізується. І хотів би, щоб до цього ставились серйозно, але не потрібно розганяти ніякої інформаційної паніки. Тому що це передбачено інструкцією виробника», — говорить Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Побічні реакції, що тривають кілька днів, є на всі вакцини. Ускладення трапляються рідко.

Із відкритих джерел відомо: двадцять три людини померли після прищеплення Pfizer у Норвегії. Усі загиблі — старші за вісімдесят років і мали хронічні захворювання. Та що спричинило смерть, з'ясовують експерти.

Поділитися: