Вакцина Astra Zeneca пройшла третю фазу випробувань: препарат захищає на 74%

Вакцина Astra Zeneca пройшла третю фазу випробувань: препарат захищає на 74% - фото 1

Вакцина від COVID-19, створена компанією AstraZeneca, пройшла третю фазу клінічних випробувань. Згідно з результатами досліджень ефективність препарату склала 74%.

«Хороші новини — з'явилися результати останньої стадії клінічних випробувань вакцини AstraZeneca проти коронавирусної хвороби», — повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін на своїй сторінці у Facebook.

Головний санлікар розповів, що нещодавно були опубліковані результати 3-ї фази клінічних випробувань вакцини AstraZeneca проти COVID-19 у виданні "The New England Journal of Medicine".

«Дані свідчать про те, що вакцина безпечна і захищає від симптоматичного перебігу хвороби в середньому на 74%. У той же час ефективність вакцини для людей у ​​віці від 65 років ще вище — 83,5%. Ефективність у запобіганні госпіталізації становить 94,2%, а реанімації — майже 100%», — зазначив Ігор Кузін.

Участь у третій фазі клінічних випробувань взяли 32 451 особа. З них дві третини отримали дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів, а інший третині ввели плацебо.

Реклама

Раніше им писали, що в Україні планують ввести обов'язкову вакцинацію для представників деяких професій. Серед них: працівники освітньої сфери, співробітники центральних органів виконавчої влади та місцевих держадміністрацій. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, тих, хто відмовиться від обов'язкового щеплення — будуть відстороняти від роботи без збереження зарплати.

Що стосується медиків — їх вакцинувати потреби немає, заявив Віктор Ляшко. За даними міністра, в сфері охорони здоров'я щеплення отримали понад 80% працівників. Зараз наказ від МОЗ про обов'язкову вакцинацію пішов на погодження до центральних органів виконавчої влади.

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама