У Запорізькій області злочинна організація обкрадала вантажні потяги на залізниці

Фото: Національна поліція в Дніпропетровській області - фото 1
Фото: Національна поліція в Дніпропетровській області

До ОЗГ входили близько 40 осіб. Зловмисники спеціалізувалися на крадіжках із товарняків міндобрив та вугілля. Протягом одного дня вони викрадали від 5 до 30 тонн вантажу.

На території Придніпровської залізниці в Запорізькій області злочинна організація тривалий час здійснювала крадіжки з вантажних потягів, які перевозили міндобрива та вугілля.

Виявилось, що 34-річний житель Запорізької області створив розгалужену злочинну організацію. До неї входили три злочинні групи. Водночас до протиправної діяльності були залучені працівники воєнізованої охорони регіональної філії Придніпровської залізниці. Загалом злочинна організація налічувала близько 40 осіб.

Зловмисники діяли за налагодженими схемами: викрадали продукцію, коли потяг перебував на залізничній станції або ж під час руху товарняка. Встановлено, що протягом одного дня фігуранти відвантажували від 5 до 30 тонн вантажу. У подальшому викрадену продукцію збували серед населення суміжних районних центрів, а також через приватних підприємців, які спеціалізуються на реалізації вугілля.

Окрім того, встановлено, що кошти від злочинної діяльності передавалися представникам криміналітету, так званим "смотрящим". Наразі встановлено і задокументовано близько 30 фактів злочинної діяльності.

Поліцейські провели 58 санкціонованих обшуків, до яких були залучені близько 200 поліцейських із різних областей.

У результаті вилучено речові докази, які зловмисники використовували в своїй злочинній діяльності: журнали реєстрації появи сторонніх осіб на залізничних коліях та нестачі вантажу на вагонах, документи щодо руху поїздів, мішки з вугіллям та селітрою, та інше.

Організатору та п'ятнадцятьом активним учасникам організованої злочинної організації повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень: створення злочинної організації та крадіжка.

Учасникам ОЗГ світить до 12 років за ґратами - фото 184648

Учасникам ОЗГ світить до 12 років за ґратами
Фото: Національна поліція в області

 

Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Слідчі дії тривають. Поліцейські встановлюють інших учасників злочинної організації, які причетні до вчинення кримінальних правопорушень. Після проведення відповідних експертиз будо встановлено суму збитків.

Реклама

Раніше ми повідомляли, що суд у Павлограді обрав запобіжний захід підозрюваному в зґвалтуванні 15-річного хлопця.

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама