В Україну завозять препарат від коронавірусної інфекції: в які регіони він потрапить?

В Україну завозять препарат від коронавірусної інфекції: в які регіони він потрапить? - фото 1

"Ремдесівір" розподіляють по регіонах відповідно до кількості хворих.

В Україні закуповують противірусний препарат "Ремдесівір", який нібито допомагає боротися з Covid-19. Засіб розподілили між регіонами відповідно до кількості госпіталізованих пацієнтів. Про це під час брифінгу повідомила заступник міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова.

Так, перша партія препарату становить 14 тисяч одиниць. Через кілька тижнів в Україну прийде ще близько 28 тисяч флаконів.

«Цей препарат під час пандемії не зареєстрований в Україні, тому ми прийняли багато рішень, щоб завезли його за спрощеною процедурою. Його використовують в США, Канаді, Великобританії, в країнах Європейського союзу. Тепер він є і у нас», — зазначила заступник міністра охорони здоров'я.

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, "Ремдесівір" входить в українські протоколи з лікування коронавірусной інфекції.

Сам же препарат розробив у 2015 році Дослідницький інститут інфекційних захворювань Армії США спільно з компанією Gilead. Препарат добре себе зарекомендував, оскільки медики використовували його для лікування пацієнтів з позитивним результатом Covid-19.

Однак у квітні 2020 року, за даними видання Financial Times, "Ремдесівір" попередньо провалив клінічні випробування — він не покращує стану хворого і не зменшує змісту патогенних мікроорганізмів в крові хворого. При цьому будуть проводитися повторні випробування.

Раніше ми писали, що МОЗ чекає перших результатів від локдауна вихідного дня вже через три тижні.

 
Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама