В Україні з’являться “фантомні” патрулі

Фото: Патрульна поліція України - фото 1
Фото: Патрульна поліція України

З 25 січня дороги України почнуть патрулювати автомобілі "фантом".

З 8:00 25 січня автомобілі "фантом" (PHANTOM) виїдуть на повноцінне патрулювання. Про це повідомили у пресслужбі патрульної поліції України.

Це автомобілі Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Такі спецавтомобілі сертифіковані за модулями "В" та "F", унормовані з усіма вимогами ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України й здатні до фіксації порушень ПДР.

Для фіксації адмінправопорушень, на ці авто встановили системи контролю швидкості рухомих транспортних засобів. Так правоохоронці зможуть вимірювати швидкість, як під час руху самого "фантому", так і коли "фантом" стоїть в певному місці. Одразу ж після фіксації правопорушення номерні знаки порушника зчитають та перевірятимуть в базах даних.

В Україні з’являться “фантомні” патрулі - фото 208697

Фото: Патрульна поліція України

Цю інформацію надалі відправлять до системи автоматичної фіксації, яка її опрацює та автоматично сформує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності, в такому випадку, притягується власник авто або належний користувач.

Таким чином, вдасться зафіксувати майже всі правопорушення швидкісного режиму без зупинки транспорту порушника.

За словами правоохоронців, фіксація порушень ПДР здійснюватиметься і не в автоматичному режимі. Для цього будуть використовувати спецавтомобіль, який за допомогою двох відеокамер, буде фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду та позаду службового авто. Такий спосіб буде використовуватися досить рідко і лише для фіксації найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР. Серед таких: проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної, де це дійсно могло призвести до надсерйозних наслідків.

У "фантомах" також працюватимуть інспектори. Вони можуть зупинити порушника та скласти справу про адмінправопорушення. Притягуватись до відповідальності в такому випадку будуть водії авто, яких зупинили.

Також, за словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, у поточному році за Держпрограмою заплановано закупівлю 30 таких спецавтомобілів.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама