В Україні з’явився застосунок для захисту жінок та дітей від домашнього насильства

В Україні презентували додаток «WhiteRibbonUA». Фото: «Біла стрічка Україна» - фото 1
В Україні презентували додаток «WhiteRibbonUA». Фото: «Біла стрічка Україна»

В Україні презентували додаток WhiteRibbonUA. Він створений, щоб повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо жертві загрожує небезпека.

Домашньому насильству — ні! В Україні тепер можна використовувати додаток WhiteRibbonUA, аби врятуватися від тиранів.

«Пандемія COVID-19 загострила проблему гендерного насильства. Фізичне насильство, емоційне знущання та знецінення особистостей впливають на жінок, чоловіків та дітей в Україні, хоча їх наслідки можуть бути неочевидними», — прокоментувала тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін.

За її словами, проєкт White Ribbon Ukraine покликаний об’єднати тих, хто опинився в біді, та підтримати й допомогти там, де вони цього потребують, і тоді, коли в цьому є необхідність. Цей додаток навчить жертв домашнього насильства, як захищати себе та членів своєї родин.

«Завдяки застосунку жертва отримає ресурси для допомоги та можливість повідомити поліцію або відповідні органи, якщо їй загрожує небезпека. Роблячи це "без жодних слів", аби уникнути ще більшого насилля з боку свого кривдника», — зазначила посол доброї волі "Білої стрічки Україна" Тетяна Рамус.

Мобільний додаток WhiteRibbonUA можна завантажити з AppStore або Google Play на будь-який смартфон незалежно від стану оновлення програмного забезпечення.

Усього у функціоналі застосунку існують три напрями: екстренна допомога жертві, ведення обліку фактів та надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.

Основна функція — прямий зв’язок з Національною поліцією України. Тобто жертва домашнього насильства має змогу миттєво поспілкуватися з правоохоронними органами у випадку небезпеки.

Крім того, у додатку є можливість швидкого пошуку центру підтримки. Для цього додано спеціальний розділ, у якому жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.

Також WhiteRibbonUA вестиме облік фактів домашнього насилля. Для цього в додатку є функція "Мій щоденник", яка допомагає відстежувати, фіксувати та документувати всі факти вчинення насильства над жертвами.

«Часто кривдники позбавляють своїх жертв будь-якої можливості особистого простору. Беручи це до уваги, зрозуміти функціонал додатку неможливо, навіть якщо телефон жертви переглядається. Така додаткова безпекова функція захищає від провокування агресора», — додає посол доброї волі "Білої стрічки Україна" Тетяна Рамус.

Застосунок містить цифрову бібліотеку, з інформацією що допоможе виявити ознаки домашнього насилля:

- інформація про поширені типи жорсткого поводження і приклади домашнього насильства;

- конфіденційний тест про стан відносин "Я в небезпеці";

- Розділ "Керівництво по інтернет-безпеці" для захисту себе і безпечного перебування у цифровому світі (інтернет, соціальні мережі, інше);

- Інформаційні матеріали про різні форми сімейного насильства, види підтримки, поради, як вийти з насильницьких стосунків.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама