В Україні з’явилася нова мутація штаму Дельта

В Україні з’явилася нова мутація штаму Дельта - фото 1

Українські вчені завершили дослідження нової мутації, яку вперше зафіксували у Великобританії.

25 жовтня, в ефірі передачі «Свобода слова» на ICTV, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що нова мутація коронавірусу, яку назвали AY.4.2, вже циркулює на території України.

Відомо, що новий штам є більш заразним та небезпечним.

«У п'ятницю наші вчені закінчили дослідження. Ми маємо підтвердження, що мутація штаму Дельта, яка почалася в Британії, вже є на території нашої країни», - повідомив Данілов.

Також Олексій Данилов зазначив, що Україна входить у пік захворюваності COVID. За його словами, найближчі два тижні будуть складними.

Він назвав міста у яких вже є новий штам вірусу: це Львів, Тернопіль, зафіксували випадки у Києві.

Крім того, вчений Інституту Веллкома Сенгера в Кембриджі Джеффрі Барретт і директор Інституту генетики Лондонського університету Франсуа Баллу зазначили, що AY.4.2 може стати найбільш заразною формою коронавірусу з самого початку пандемії, оскільки він має більшу заразність, ніж Дельта, практично на 10-15%.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що новий штам коронавірусу спочатку поширювався у Британії. 19 жовтня нову форму коронавірусної хвороби фіксували лише у Британії. Тоді на всі випадки зараження у країні на нову варіацію припадає 10%. Також, вчені вказували, що поширення AY.4.2 може бути просто «випадковою демографічною подією». Зокрема, вчений Джеффрі Барретт вважав, що зростання захворюваності, яке фіксують у країні, в першу чергу пов’язане с недотриманням правил карантину, оскільки британці нехтують заходами профілактики.

Реклама

Реклама