В Україні зросте ціна на оренду квартир: від чого вона буде залежати?

В Україні зросте ціна на оренду квартир: від чого вона буде залежати? - фото 1

Оренда на житло – росте. І вже до кінця літа винаймані квартири злетять у ціні майже на 15%. Що пропонують рієлтори, і чому так дорого?

Ціна на орендоване житло – виросте. І у нас є два місяці, аби винайняти квартиру за старими цінами. Рієлтори вже готові показувати усі варіанти. Журналістка 34-телеканалу Аліна Моренко провела житловий рейд. Побувала у новобудовах і так званих «сталінках». Побачила, за що беруть гроші господарі. І дізналася, чому ж у кінці літа – квартири таки здорожчають.

Аналізуючи ціни на квартири онлайн можна побачити, що стандартна однокімнатна з ремонтом буде коштувати від 6-7 тисяч гривень. Це найпопулярніший варіант. А от дво- і три- кімнатні квартири будуть від 8 тисяч. Хоча все ще залежить і від району Дніпра.

Ціни на дніпровські оселі різняться у декілька тисяч. Усе залежить від начиння, ремонту та самого будинку.

У скільки стане квартира — можна зрозуміти ще з вулиці. Панельки чи цегляні будинки віддають за 7-8 тисяч гривень. А так званий сталінський "совок" уже за чотири — п’ять.

Як журналістам розказала рієлторка Яна, тепле й укомплектоване однокімнатне помешкання на проспекті Поля з ремонтом у шусть років, металевими дверми, кухонним начинням, газовою колонкою і балконом з заміною усіх комунікацій буде коштувати 6 тисяч гривень.

Така оселя довго на ринку не простоїть, сказала Яна. Заберуть її швидко, бо варіант доступний і дешевий. А от щодо новобудов — тут вже інші правила відбору. Це тому, що квартири в новобудовах на декілька тисяч дорожчі, аніж квартири в “сталінках”.

Ведуча Оксана Марченко цього тижня виставила на оренду своє житло у новенькому будинку на Перемозі. В Оксани однокімнатна студія. Світла, із новими меблями. Там 40 квадратів. Здавати її будуть разом з усією технікою, яка тут є, якою користувались. І меблі також усі залишаються.

Ремонт робили три роки тому. З техніки орендарям пропонують: посудомийна машина, мікрохвильовка, телевізор, кондиціонер, холодильник, пральна машина. А ще дозволять заселитись із тваринами, якщо треба. Тож вартість квартири автоматично зростає.

«Ми би хотіли здати за 11-12 тисяч. Але ми все-таки реалісти, я думаю, вийде за 10», — сказала ведуча програми “Грані” Оксана Марченко.

Все діло в тому, що на ціну орендованих квартир впливає розташування. У кожному районі своя вартість.

Стандартна однокімнатна квартира з ремонтом піде за 6–7 тисяч. Це — найпопулярніший варіант. А от дво- і три-кімнатні квартири — стануть від 8 тисяч гривень. Хоча все ще залежить і від району Дніпра.

Таким чином, на житловому масиві "Перемога" житло в новобудові стане у 10-12 тисяч гривень на місяць. У решті будинків — від 6,5 до 7 тисяч.

У середмісті та на Гагаріна — 8 тисяч. Проспект Олександра Поля ріелтори ділять на дві частини. За низ просять від 9 до 10 тисяч, верх об’єднують із вулицею Титова — віддають за 7–8 тисяч.

Квартири біля пам’ятника Слави — від 7,5. На житломасивах "Тополя" та "Сонячний" — від 7 до 8 тисяч. Проспект Слобожанський — 6,5.

12-й Квартал — 6 тисяч. На житломасиві "Лівобережний" — здадуть за 5,5. Придніпровськ – 5 тисяч.

Північний та проспект Івана Мазепи — за 4 тисячі. І у найдешевшому районі Дніпра — Західному — квартиру можна зняти за 3,5.

Та слід враховувати, що вже у серпні вартість житла зросте ще на 500 чи навіть 1000 гривень. Тож зараз орендувати помешкання поки можна за старою ціною.

Як розповів рієлтор з п'ятирічним стажем Кирило, квартирний бізнес потроху розцвітає після пандемії, а до осені оренда на житло — ще й виросте. На це є дві причини.

Перша — щорічна. Інфляція і курс долара постійно підіймають ціну квартир приблизно на 8 %. Друга — сезонна. Саме у 2021-му через послаблення карантину ціна на винаймане житло зросте ще на 7–8%. Адже до міста повертаються люди на заробітки. А у серпні, як зазвичай, студенти приїдуть на навчання. І частина з них — шукатиме, де жити.

Тож рієлтори радять: якщо квартира потрібна на осінь, варіанти треба дивитись уже зараз.

Реклама

Реклама