В Україні зросла мінімальна зарплата: чи змінилося життя громадян?

В Україні зросла мінімальна зарплата: чи змінилося життя громадян? - фото 1

На чергове підвищення мінімалки очікуємо в грудні 2021 — до шести з половиною тисяч гривень.

Реклама

Україна — перша у світовому списку за зростанням "мінімалки". Однак у перерахунку на долари ця сума залишається однією з найнижчих. Таке дослідження провів міжнародний сервіс. Обирав серед 56 країн. Найбільше зростання мінімальної зарплатні зафіксували у нашій країні — з 5-ти до 6-ти тисяч гривень. Чи стане українцям легше жити — думки експертів збирала кореспондент 34 телеканалу.

Із початку 2021-го мінімальна зарплатня зросла. Порівняно з минулим роком мінімалку підняли на тисячу. Це забагато, — кажуть економісти.

«Ви будете на тисячу, як мінімум, отримувати більше. Насправді ви зможете купити менше на 1,5 тисячі», — розповідає економічний експерт Михайло Крапивко.

Те, що буде непросто навіть із підвищеною мінімалкою, не гірше за економістів розуміють і Анжеліка з сестрою Іриною. Вони обидві отримують мінімалку. На двох виходить — 12 тисяч гривень. Із вирахуванням податків — менше, ніж 10. На ці гроші мають забезпечувати себе та ще трьох дітей. А ще витрати на податки, комуналку, одяг, ліки та розваги.

«Комфортніше, напевно, було б отримувати в коефіцієнті, що ти можеш купити на ті гроші, які ти отримуєш. Піднімати ці копійки немає сенсу взагалі. Тому що нічого це не змінило, в принципі. Тому що ціни моментально підскочили», — говорить Ірина Андріяшевська, яка отримує мінімальну зарплату.

А ціни підскочили, бо зросла мінімалка, — кажуть економісти.

«Щоразу, коли держава декларує, що вона поліпшило життя громадян. Вона змусила виробників і продавців переглянути свої ціни в бік збільшення. І тому, коли немає зростання економіки, а є тільки збільшення соціальних стандартів, у нас виходить, що реальні доходи падають», — повідомляє економічний експерт Михайло Крапивко.

А як змінилася мінімалка у світі? Міжнародний сервіс дослідив 56 країн. З'ясувалося, що Україна — перша за зростанням мінімальної зарплатні. Однак у перерахунку на долари ця сума залишається однією з найнижчих.

Чистими ми отримуємо 171 долар. У гривнях це — 4830. Залишок — на податки. Ми на рівні Бразилії та В'єтнаму. Менше — в Індії, Узбекистані, Білорусі, Росії та Нігерії. Тим часом найвища “мінімалка” — у Люксембурзі — понад 2 тисячі доларів.

«Треба змінити підходи і не підвищувати мінімальну заробітну оплату, а приходити до бізнесу і казати, які проблеми може вирішити держава для того, аби вони самостійно підвищували заробітну плату», — ділиться економічний експерт Кирило Огданський.

Та у держави — інші погляди. Чергове підвищення мінімалки очікуємо у грудні 2021 — до шести з половиною тисяч гривень.

Реклама