В Україні зріс попит на пульсоксиметри: для чого вони потрібні і як ними користуватися?

07.11.2020, 15:04
В Україні зріс попит на пульсоксиметри: для чого вони потрібні і як ними користуватися? - фото 1

Попит на прилад піднявся з-за поширення коронавірусной інфекції.

Через пандемію українці дізналися про пристрій, який раніше, мало хто тримав у домашній аптечці - пульсо-ксИ-метр. Це прилад, який вимірює рівень кисню у крові, і тепер на нього справжній бум. Навіщо він потрібен та чи реально його зараз придбати?

Українці активно скуповують пульсоксиметри. Такі пристрої визначають рівень кисню у крові. Попит порівняно з березнем зріс утричі.

"За день в нас запитують десь 10-15 разів. В середньому купують 3-4", - говорить завідувачка аптеки Олена Коновал.

Вартість – до півтори тисячі гривень.

"Ціна залежить від виробника, від якості пульсоксиметра, від виду пульсоксиметра. Тому що у них є купа функцій, які, можливо, потрібні більше в якихось медичних центрах", - додає Олена Коновал.

В інтернет-магазинах медтехніки пристрої не залежуються.

"На жаль, пульсоксиметрів зараз в наявності немає. Повинні бути на наступному тижні. Швидко розібрали", - зазначив менеджер інтернет-магазину.

Пульсоксиметр потрібен недужим на ковід - для контролю перебігу хвороби, пояснює сімейний лікар. Здоровим - радше для душевного спокою.

"Засовується пальчик, добре притискається, щоб він не гуляв. Він тримається добре, як пріщепочка, натискається і в цей момент вже йде підрахунок", - пояснює сімейний лікар Владислав Ващенко.

Вимірювання слід проводити сидячи, у спокійному стані. Рівень насиченості крові киснем у здорової людини 97-99 відсотків.

“Якщо буде нижче 95 процентів сатурації, то це вже є показники на те, що потрібно вас обстежувати, а якщо ще нижче, то на госпіталізацію терміново”, - додає Владислав Ващенко.

У таких випадках слід негайно звертатися до лікарів.

Поділитися: