В Україні збираються спростити доступ до вакцинації

В Україні збираються спростити доступ до вакцинації - фото 1

В Україні планують дозволити медсестрам та медбратам в окремих випадках робити щеплення без залучення лікаря.

Уже підготовлені поправки до наказу МОЗ, що регламентує процедуру вакцинації. Зараз зміни перебувають на стадії громадського обговорення. Планують дозволити проводити вакцинацію тим працівниками, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «Медсестринство».

Міністерство охорони здоров’я пояснює, що такі зміни нададуть можливість медичній сестрі чи брату проводити профілактичні щеплення без залучення лікаря, що особливо актуально в період пандемії COVID-19 та підйому інших гострих респіраторних інфекцій, зокрема грипу, коли завантаженість медичного персоналу дуже висока.

Медсестри та медбрати повинні будуть пройти спеціальну підготовку з організації й техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину (тяжка алергічна реакція, втрата свідомості тощо). Тільки з дотриманням цих умов вони можуть бути допущені до здійснення щеплень.

Важливим є те, що за людиною залишається право вибору – пацієнт може погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися на консультацію до лікаря перед вакцинацією. Також МОЗ визначило перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

До речі, здійснення щеплень молодшим медичним персоналом без участі лікаря є стандартною медичною практикою в багатьох країнах світу. Так, у США, Великій Британії, Швейцарії, Франції, Ізраїлі та інших країнах право здійснювати вакцинацію мають медичні сестри й брати та фармацевти. А в Австрії та Бельгії до щеплень залучають медичних студентів.

Раніше ми повідомляли про те, що між Кабміном і Державним секретарем королеви Великобританії в межах меморандуму про взаєморозуміння укладено контракт на поставку наборів для 4 млн ПЛР-досліджень.

Реклама

Реклама