В Україні запобігли потенційним хімічним терактам в ЄС

Затримали контрабандиста. Фото: СБУ - фото 1
Затримали контрабандиста. Фото: СБУ

Служба безпеки затримала контрабандистів. Вони намагалися перевезти ртуть до ЄС. За словами правоохоронців, це запобігло масовим хімічним терактам.

На Закарпатті Контррозвідка СБУ зупинила спробу перевезти до країн Європейського Союзу металеву ртуть. Про це повідомляють у пресслужбі СБУ.

Ртуть —дуже токсична хімічна речовина найвищого класу небезпеки. Пари ртуті та майже всі її розчинні сполуки дуже отруйні та можуть спричинити серйозні отруєння або смертельні випадки. За словами правоохоронців, цю речовину можуть використовувати для вчинення масових хімічних терактів.

Вилучили металеву ртуть - фото 195191

Вилучили металеву ртуть
Фото: СБУ

Зловмисників викрили, коли ті намагалися перевезти за кордон три кілограми ртуті. В якості кур’єра використовувався громадянин однієї із європейських країн. За оперативною інформацією, контрабандисти заплатили йому за це 5 тисяч євро. Перетнувши кордон, кур’єр мав продати товар замовнику за 200 тисяч євро.

Кур'єром був громадянин європейської країни - фото 195190

Кур'єром був громадянин європейської країни
Фото: СБУ

Але провернути схему все таки не вдалося: чоловіка затримали у пункті пропуску “Малі Селменці”. Оглянувши особисті речі зловмисника правоохоронці виявили у нього приховані ємності зі ртуттю.

Слідчі СБУ почали кримінальне провадження за ч.1 ст.201 (контрабанда) Кримінального кодексу України, та оголосили затриманому підозру.

Наразі тривають слідчі дії. Співробітники Служби безпеки України намагаються встановити джерела походження токсичної речовини, а також продавців і замовників “товару”.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що СБУ викрила ділків, що займалися “легалізацією” іноземців. СБУ викрила незаконну схему легалізації іноземців. Як вдалося з’ясувати правоохоронцям, завдяки цьому “механізму” в Україну заїхало щонайменше 3,5 тис. іноземців з країн підвищеного терористичного ризику.

Реклама

Реклама