В Україні зафіксували параліч у півторарічної дитини: батьки відмовилися від щеплення

В Україні зафіксували параліч у півторарічної дитини: батьки відмовилися від щеплення - фото 1

В Україні у півторарічної дитини з Рівненської області стався параліч внаслідок захворювання поліомієлітом. До цього батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Перші симптоми проявилися 1 вересня, а вже 3 вересня дитина потрапила до лікарні з проявами парезу (зменшення сили м’язів, — ред.) нижніх кінцівок. Випадок зареєстрували як підозру на поліо — гострий в’ялий параліч. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Нагадаємо, поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Через це в Рівненській області почала працювати команда епідеміологів та вірусологів. Вони займаються пошуком контактних осіб, збором та аналізом їхніх біоматеріалів, детальним вивченням обставин справи тощо.

Зауважимо, що захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до 5 років. Тому перше щеплення малюки отримують у незадовго після народження.

Симптоми поліомієліту: в більшості випадків перебіг хвороби спершу непомітний, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу. Інкубаційний період становить 2–35 діб, частіше 7–14 діб.

Реклама

Раніше ми писали, що Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував імовірну повторну вакцинацію наступного року.

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама