В Україні зобов'язали ФОПів використовувати касові апарати

В Україні зобов'язали ФОПів використовувати касові апарати - фото 1

З 1 січня в Україні почав діяти закон, який зобов'язує ФОПів 2-4 групи використовувати касові апарати.

З 1 січня в Україні почав діяти закон про касові апарати для фізичних осіб-підприємців 2-4 групи. Про це повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів України.

Згідно з цим документом, за невикористання РРО або програмних касових апаратів (у вигляді програми, яку можна встановити на смартфон або планшет) для ФОПів цих груп передбачаються штрафи.

Наразі тривають дискусії щодо їх відтермінування на 1 лютого цього року. Зокрема про це повідомив голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

«Я вже запропонував відповідну поправку, гадаю, що ми її проголосуємо досить швидко, щоб знизити або скасувати штрафи для тих, хто зареєструє РРО до 1 лютого 2022 року», — заявив чиновник.

Зазначимо, що не всі категорії ФОПів підпадають під дію цього закону. Наразі у тексті документа є виключення для таких категорій підприємців:

  1. першої групи;
  2. другої-четвертої груп, яким відповідно до постанови КМУ від 23 серпня 2000 року № 1336 із змінами дозволено замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО).

 

Що ж стосується сільских підприємців, то з 1 січня 2022 року при продажу товарів, крім підакцизних, на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) якщо:

  1. річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році — 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
  2. така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;
  3. такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через мережу Інтернет;
  4. сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

 

Додамо, що тепер скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування, туристичних та екскурсійних послуг.

Зауважимо, що до платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується.

Раніше ми писали про те, що з цього року в Україні будуть штрафувати за вказання статі та віку у вакансіях.

Реклама

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама