В Україні скасували податки за ввезення електрокарів

В Україні скасували податки за ввезення електрокарів - фото 1

Верховна Рада звільнила від оподаткування ввезення електромобілів і комплектуючих до них.

Народні депутати підтримали законопроєкти № 3476 і № 3477. Ці закони вносять зміни до Митного та Податкового кодексів України. Про це пише "РБК-Україна".Законопроєкт № 3476 до 1 січня 2026 року звільняє від оподаткування ПДВ ввезення і поставки на митній території нових транспортних засобів (зокрема вироблених в Україні), що оснащені двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та працюють тільки на стиснутому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.

До 1 січня 2031 року звільняється від оподаткування ПДВ ввезення імпортних товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів.

Йдеться про власне виробництво:
- транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або декількома), що класифікуються в товарній позиції 8603 (тільки самохідні вагони трамвайні й вагони метро), субпозиції 8701 20, товарних позиціях 8702-8705 згідно з УКТ ЗЕД,
- транспорту, що працює на газі;
- несамохідних трамвайних вагонів і вагонів метро.

Порядок ввезення та цільового використання буде встановлювати уряд.

Своєю чергою законопроєкт № 3477 звільняє до 1 січня 2031 року від оподаткування ввізним митом товари, які ввозять підприємства, що мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів. Йдеться про виробництво вищезгаданого транспорту.

Порядок ввезення та цільового використання буде встановлювати уряд.

Але зазначені товари не будуть звільняти від оподаткування, якщо вони мають походження з Росії або ввозяться з території РФ і/або окупованій території України.

Раніше ми писали про те, що в Україні заборонили продавати медичні препарати дітям молодше 14 років.

Реклама

Реклама