В Україні за рішенням суду блокують сотні сайтів (ОНОВЛЕНО)

25 лютого, 16:35
В Україні за рішенням суду блокують сотні сайтів (ОНОВЛЕНО) - фото 1

Голосіївський районний суд Києва зобов'язав інтернет-провайдерів заблокувати понад 400 сайтів, зокрема російське видання "РБК", платформу "LiveJournal" і сайт для програмістів "GitHub", але поліція передумала.

Як повідомляє пресслужба Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, було отримано рішення судді:

«Накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Internet при використанні веб-ресурсів [...] шляхом зобов'язання інтернет-провайдерів [...] закрити до них доступ», – йдеться в рішенні.


Також наводиться повний список, що включає 426 ресурсів.

На рішення суду відреагував міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Ми не дамо, і не буде заблокований GitHub Gist. Скоро буде офіційна заява МВС, Мінінформполітики, Мінцифри», – написав Михайло Федоров в своєму Телеграм-каналі.


Зазначимо, що до перерахованих сайтів зараз немає доступу.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко відреагував на інцидент з блокуванням сайтів і заявив, що кримінальне провадження, за яким ряд ресурсів були заблоковані, закриють.

Сьогодні Україна з подивом дізналася про те, що рішенням Голосіївського районного суду м. Києва накладено арешт на 426...

Опубликовано Антоном Геращенко Четверг, 25 февраля 2021 г.