В Україні з грудня пластикові пакети у супермаркетах стануть платними

В Україні з грудня пластикові пакети у супермаркетах стануть платними - фото 1

Українці почнуть платити за пакетики. Таким чином влада намагається скоротити кількість пластику, який ми використовуємо щодня.

Український уряд підготував ухвалу про встановлення цін на одноразові пакети, за неї залишилося тільки проголосувати. Таким чином намагаються скоротити кількість пластику, яку люди використовують щодня.

Отже, у розробленій постанові встановлено такі мінімальні ціни на пластикові пакети:

  1. 2 грн — за пакет без ручок та бічних складок;
  2. 2,50 грн — за пакет без ручок із бічними складками або з ручками без бічних складок;
  3. 3 грн — за пакет із ручками та бічними складками.


Ці мінімальні ціни у роздрібній торговельній мережі пропонують запровадити вже з 10 грудня 2021 року.

До речі, протягом року, до 1 січня 2023 року, в Україні буде дозволено використовувати надтонкого пластика для пакування свіжого м'яса, риби, сипучих продуктів та льоду. А вже через рік, з 2023-го, українці будуть змушені перейти на паперові та біорозкладні пакети, а також на багаторазові сумки.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що в Україні почав працювати додаток SafeUp, розроблений в Ізраїлі. За допомогою нього жінки можуть допомагати одна одній. Метою проєкту є створення мережі спільнот, завдяки якій жінки можуть відчувати себе в більшій безпеці. Про це повідомляє кампанія проти сексизму "Повага". Розробники додатку прагнуть підвищити відчуття безпеки у жінок і запобігти випадкам сексуальних і фізичних домагань та насильства. Додаток повністю безкоштовний, а завантажити його можна в App Store і Google Play. Обмежень за віком немає, але захисницею (так у застосунку називають жінок, які готові прийти на допомогу іншій) можна стати лише з 18 років.

Реклама

Реклама