В Україні вже найближчим часом розпочнеться вакцинація від коронавірусу

15 січня, 18:48
В Україні вже найближчим часом розпочнеться вакцинація від коронавірусу - фото 1

Вакцина від коронавірусу готова. І вже більш як 40 країн світу почали робити щеплення. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, різні держави отримують різні ліки. Тож яку вакцину закупить Україна і, головне, коли?

Олена – сімейна лікарка вже 8 років. У період пандемії, — каже, — працювати важко. Тож на вакцину від Covid-19 чекає з нетерпінням.

«Я не боюся, я готова зробити ту вакцину, яка зайде на ринок, окрім російської, відверто. І дуже б хотілося її отримати вже завтра», — ділиться сімейна лікарка Олена Кондратенко.

Та завтра — навряд. А от ближче до весни — це точно, — обіцяють у МОЗі. Вже навіть і карту щеплень презентували. Планують робити їх у 5 етапів.

У першому — провакцинують медиків із червоних зон та військових на передовій. Це приблизно 355 тисяч людей. У другому — групи ризику та всі інші медпрацівники. Це — 2,3 мільйони. Третій і четвертий етапи схожі — тут зроблять щеплення всім, хто підтримує безпеку і життєдіяльність держави. А це понад 18 мільйонів людей. І на п’ятому рівні — населення віком до п’ятдесяти дев’яти років без супутніх захворювань. Це — 19 мільйонів українців.

Поки у нас планують, у Європі щеплення вже активно роблять. Єврокомісія офіційно дозволила вакцини від компаній BioNTech і Pfizer ще 21 грудня.

«Наші європейські дні вакцинації — це зворушливий момент єдності. Та європейська історія успіху», — повідомляє голова єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

А цього вівторка вакцину розвезли всією Німеччиною, — заявив у Твітері міністр охорони здоров’я Йенс Шпан:

— Вакцину від виробника із США буде доставлено в центральний пункт Німеччини цього понеділка та відправлено до федеральних земель у вівторок.

Тим часом у Польщі вакцинуватимуть не лише громадян, а й українців, що законно проживають на території держави. Про це заявив Міністр Міхал Дворчик. І почнуть за кілька днів.

«Я швидше за все почекаю, але через якийсь час таке щеплення потрібно буде зробити», — розповідає емігрант з України Антон Шерстюков.

Україна ж чекає на китайський препарат — від Sinovac Biotech. У МОЗі підписали договір майже на 2 мільйони доз. Вакцину привезуть відразу у шприці, і вона буде — двокрокова.

Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу.

На таку саму вакцину чекає і Туреччина. Усі щеплення — будуть безкоштовними.

Сімейна лікарка Олена Кондратенко каже: добре, що в різних країнах — різні вакцини. Це допоможе швидше обрати найякіснішу.

«Чим швидше ми отримаємо ці результати, тим швидше ми матимемо дійсно ефективну та надійну вакцину від коронавірусу», — ділиться сімейна лікарка Олена Кондратенко.

Період вакцинації в Україні триватиме два роки, — заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Вакцинація від коронавірусної хвороби Covid-19 в Україні буде добровільною. Імунізація буде проводитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень. Станом на грудень 2020-го року їх в Україні є в наявності 11 346 пунктів щеплень», — повідомляє Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.

А ще найближчими місяцями у нас створять із півсотні тимчасових центрів вакцинації та мобільні бригади зі щеплень.

Поділитися: