В Україні ввели обов'язкову вакцинацію для чиновників та освітян: яка ситуація у Дніпрі?

В Україні ввели обов'язкову вакцинацію для чиновників та освітян: яка ситуація у Дніпрі? - фото 1

В Україні діє обов’язкова вакцинація для певних категорій населення. Про це заявили у Міністерстві охорони здоров’я. Там кажуть: вже прищепили майже усіх медиків, військових та правоохоронців. Тож тепер братимуться за представників інших професій.

Пані Світлана — держслужбовиця. Працює в обласній адміністрації. Перше щеплення від коронавірусу зробила минулого місяця. Сьогодні прийшла вакцинуватися вдруге. Жінка впевнена: вакцина допоможе їй вберегтися від тяжких наслідків ковіду. На нього пані Світлана ще не хворіла. І не хоче.

«Я відповідально ставлюся до своєї сім’ї, до своїх колег. Вакцинація допоможе нам зберегти своє здоров’я. Обидва рази я вакцинувалася Pfizer», — говорить заступниця начальника управління обласного департаменту соціального захисту населення Світлана Кузема.

Першу дозу Pfizer уже отримав пан Альберт. Він — доцент кафедри всесвітньої історії. Прищепився безпосередньо у стінах університету, де викладає.

«Це відповідальність перед собою, перед суспільством, сім’єю, зрештою перед студентами, до яких ти заходиш в аудиторію», — говорить доцент ДНУ ім. О. Гончара Альберт Венгер.

Вакцинація в Україні тепер обов'язкова для певних професій. Наразі це чиновники та освітяни: працівники шкіл, викладачі вишів тощо. Таке рішення вже ухвалив Кабінет Міністрів. І воно жодною мірою не порушує права людини й є законним, запевнив очільник МОЗу Віктор Ляшко.

«Такий підхід уже передбачено чинним законодавством. Зокрема статтею 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб". Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення нашого національного законодавства, що обов'язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах і не протирічить конвенції про захист прав людини в основоположних свобод», — заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Щодня на Дніпропетровщині імунізують до півтори тисячі освітян, повідомляють в обладміністрації. І нагадують: зробити щеплення можна у будь-якому із 30 центрів вакцинації в регіоні. Процедура проходить швидко, кажуть лікарі.

«В цілому, в принципі за годину, з урахуванням того, що людина пів години у нас знаходиться, можна впоратися. Наш центр вакцинує на цей час двома вакцинами — це Pfizer і CoronaVac. Протягом дня ми вакцинуємо до 500 осіб», — говорить лікарка центру вакцинації Оксана Кірнос.

Загалом на Дніпропетровщині щеплення від коронавірусу зробили понад мільйон жителів. А майже пів мільйона людей вже отримали другу дозу вакцини.

Реклама

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі продають фальшиві COVID-сертифікати.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама