В Україні введуть державне регулювання ціни на газ: яким буде тариф?

13 січня, 18:26
В Україні введуть державне регулювання ціни на газ: яким буде тариф? - фото 1

Метр кубічний для українців буде коштувати 6,99 гривень.

В Україні вартість газу для побутових споживачів у період дії карантинних обмежень збільшувати не будуть. Про це на своїй сторінці в соцмережі написав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Так, під час карантину або до завершення опалювального сезону Кабмін пропонує встановити ціну за метр кубічний в 6,99 гривень.

«На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі. Однак деякі облгази сьогодні продають газ для побутових споживачів по 10 гривень і навіть вище. Тобто пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%», — зазначив Денис Шмигаль.

При цьому рішення про державне регулювання вартості не скасовує подальшого розвитку ринку газу. За словами чиновника, за час дії карантину Уряд повинен сформувати всі умови, щоб ринкові правила запрацювали повною мірою.

«Такі правила будуть означати, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем і вкрай підвищувати тарифи», — додав Шмигаль.

Розробкою проєкту постанови про введення регулювання вартості в період карантину займаються Міненерго, Мінекономіки, Мін'юст та інші органи виконавчої влади України. Запрацює він з 1 лютого.

«Це рішення має бути впроваджене і повністю запрацювати з 1 лютого, тобто з 1 лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ», — повідомляє Юрій Вітренко, в. о. міністра енергетики України.

Раніше ми писали, що Президент України Володимир Зеленський дав Уряду завдання терміново вирішити питання з тарифами на газ.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор
Поділитися: