В Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій під час 1937-1938 років

Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

У Дніпрі сьогодні  традиційно біля меморіалу жертв репресій поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували пам'ять убитих.

Вбиті та закатовані. Сьогодні в Україні траурна дата - День пам'ять жертв політичних репресій. Під час так званого "Великого терору" 37- 38 років на території УРСР за оцінками істориків було засуджено майже двісті тисяч людей. Багатьох – просто розстріляли. На місцях поховань замордованих будували режимні об'єкти та висаджували дерева. Інших відправили до в'язниць та таборів. Утиски зачепили майже усі верстви населення - політиків, науковців, священиків, представників культури та селянства. У Дніпрі сьогодні традиційно біля меморіалу жертв репресій поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували пам'ять убитих. Були присутні і нащадки репресованих.

"Там був мій дідусь, моя прабабуся. Вони також були репресовані за те, що боролися за вільну та незалежну Україну. По-перше, це й особисте діло. По-друге, це просто людська позиція щодо тих, хто страждав просто інколи за те, що були людьми", - каже житель Дніпра Владислав Винник.
"Основна задача – пам’ятати, нагадувати, розповідати новому, сучасному поколінню про ті режими і про ті страшні події. Наразі ми провинні нашій молоді розповідати, як потрібно будувати нову та незалежну Україну. Пам’ятаємо", - додає заступниця голови обладміністрації Ольга Горб.