Сьогодні вшановують пам'ять українців, які рятували євреїв у Другій світовій війні

Мемориал в Бабиному Яру - фото 1
Мемориал в Бабиному Яру

Сьогодні, 14 травня, вперше відзначають День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Верховна Рада України 2 лютого цього року прийняла постанову № 4479 "Про вшанування пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни".

«День пам'яті українців, які рятували євреїв за часів Другої світової війни — це дуже важлива дата для формування української історичної пам'яті. Цього дня згадують тих, хто зберіг людяність у нелюдські часи.

Єврейський народ пам'ятає про зло, яке творилося у Другій світовій війні. Водночас дуже важливою є пам'ять про добро і справи, які здійснювали і українці, і представники інших народів.

Наприклад, у музеї "Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні", який знаходиться у Дніпрі, цілу залу присвячено праведникам», — розповів керівник пресцентру Єврейської громади Дніпра Олег Ростовцев.

Станом на 1 січня 2020 року, 2 659 громадян України визнано Праведниками народів світу ізраїльським музеєм Яд ва-Шем. Однак критерії для надання цього статусу в музеї висунули дуже суворі, тому кількість українців, які рятували євреїв, набагато більша — тисячі залишаються невизнаними.

Реклама