В Україні все більше розповідають історії про нове цькування: що таке коронабулінг?

Цькують, ображають та жахаються. Після позитивного тесту на коронавірус, хворі мають не лише боротися із вірусом, а й з булінгом.
Маргарита – студентка одного із дніпровських вишів. Дівчина просила не показувати її обличчя. Місяць тому в неї була підозра на ковід, але тест виявився негативним. Коли вийшла на навчання – одногрупники зустріли її з агресією і ледь не вигнали з приміщення.
Коронабулінг – нове поняття для України, але вже досить поширене. За минулий тиждень до нашої редакції надійшло ще декілька подібних повідомлень. Олександра – одна з тих, хто боїться заразитися. Каже, після підтвердження хвороби – змінює ставлення до людини.
Психологи кажуть, це – звичайний страх і безпорадність. Люди не знають, як боротися зі своїми емоціями. Тому й виплескують негатив на нібито винних.
Та найважче у такій ситуації саме жертвам булінгу. Адже їм треба одночасно боротися і з хворобою, і з негативом навколо себе.
Психологи і медики радять зрозуміти усім: повністю відігнати від себе коронавірус уже не вдасться. Треба прийняти той факт, що більша частина людства перехворіє.
За даними соціологічної групи «Градус», зараз моральний стан населення на межі. З усіх емоцій домінує тривога. Тож Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації, як боротися зі стресом. Радять – добре висипатися та смачно їсти. Не завадить зарядка зранку і догляд за собою.
ПОРАДИ ВІД МОЗ
- Здоровий сон (до 8 годин)
- Збалансоване харчування (5 разів на день)
- Фізичні вправи
- Догляд за собою
- Так страх перед вірусом відступить на задній план.



