В Україні все більше розповідають історії про нове цькування: що таке коронабулінг?

В Україні все більше розповідають історії про нове цькування: що таке коронабулінг? - фото 1

Цькують, ображають та жахаються. Після позитивного тесту на коронавірус, хворі мають не лише боротися із вірусом, а й з булінгом.

Маргарита – студентка одного із дніпровських вишів. Дівчина просила не показувати її обличчя. Місяць тому в неї була підозра на ковід, але тест виявився негативним. Коли вийшла на навчання – одногрупники зустріли її з агресією і ледь не вигнали з приміщення.

«Коли я в перший день прийшла на заняття, вони уникали мене. Висловлювали негативні думки в мою сторону. А також відмовлялися сидіти зі мною в одній аудиторію на заняттях», - ділиться жертва коронабулінгу Маргарита.

Коронабулінг – нове поняття для України, але вже досить поширене. За минулий тиждень до нашої редакції надійшло ще декілька подібних повідомлень. Олександра – одна з тих, хто боїться заразитися. Каже, після підтвердження хвороби – змінює ставлення до людини.

«Коли я дізнаюся, що у нього коронавірус, змінюється рівно на таку настороженість і спроби триматися від нього подалі на відстані кількох метрів. Ну хоча б я метра два намагаюся витримувати і не підходити близько до людини», - боїться коронавірусу Олександр Філь.

Психологи кажуть, це – звичайний страх і безпорадність. Люди не знають, як боротися зі своїми емоціями. Тому й виплескують негатив на нібито винних.

«Смертельні випадки не просто далеко від нас, а дуже близько підбираються. І чим ближче, тим для великих людей небезпека стає реальною. Занадто страшно відчувати те, що небезпека так близько», - розповідає психологиня Катерина Шелест.

Та найважче у такій ситуації саме жертвам булінгу. Адже їм треба одночасно боротися і з хворобою, і з негативом навколо себе.

Психологи і медики радять зрозуміти усім: повністю відігнати від себе коронавірус уже не вдасться. Треба прийняти той факт, що більша частина людства перехворіє.

«Кожна людина може захворіти. Наше завдання пояснити людям, як себе можна захистити. Але якщо людина захворіла, їй потрібно надавати допомогу. Всі сили і засоби віддати. Щоб вона вижила», - повідомляє Сергій Риженко, генеральний директор ОКЛ ім. І. Мечникова.

За даними соціологічної групи «Градус», зараз моральний стан населення на межі. З усіх емоцій домінує тривога. Тож Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації, як боротися зі стресом. Радять – добре висипатися та смачно їсти. Не завадить зарядка зранку і догляд за собою.

ПОРАДИ ВІД МОЗ

  • Здоровий сон (до 8 годин)
  • Збалансоване харчування (5 разів на день)
  • Фізичні вправи
  • Догляд за собою
  •  
  • Так страх перед вірусом відступить на задній план.

Реклама