В Україні вперше прооперували за допомогою віртуальної реальності

В Україні вперше прооперували за допомогою віртуальної реальності - фото 1

В Україні за допомогою сучасних технологій було проведено віртуальну реконструкцію анатомії аорти і її гілок.

У Львові вперше в Україні в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги провели найсучасніше оперативне втручання з передопераційним моделюванням методикою віртуальної реальності. Про це повідомляє медзаклад у Facebook.

Операцію провели 12-річній дівчинці. Вона страждала симптоматичною артеріальною гіпертензією та мала тиск в межах 160-180 мм рт.ст.

«Під час обстеження у дівчинки було виявлено вроджену ваду серця — коарктацію аорти. Це стан, при якому наявне звуження просвіту аорти, внаслідок чого розвивається підвищений тиск у верхній половині тіла», — зазначено у пості.

За допомогою сучасних технологій, на основі результатів обстеження було проведено віртуальну реконструкцію анатомії аорти та її гілок. Це допомогло медикам застосувати найбільш сучасну та малотравматичну тактику подальшого лікування.

«Вроджену ваду судини було ліквідовано за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури — встановлення стенту у просвіт судини», — зазначають у медзакладі.

Одразу після оперативного втручання у дівчинки нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми та нижніми кінцівками.

Операція за допомогою віртуальної реальності - фото 174583

Операція за допомогою віртуальної реальності
Facebook

 

Операцію провели у Львові - фото 174581

Операцію провели у Львові
Facebook

Віртуальна реальність - фото 174582

Віртуальна реальність
Facebook

 

Пацієнтці було 12 років - фото 174580

Пацієнтці було 12 років
Facebook

 

Раніше ми повідомляли про те, що Україна переходить на електронні лікарняні.