В Україні відбулася кінопремія «Золота Дзиґа-2021»

В Україні відбулася кінопремія «Золота Дзиґа-2021» - фото 1

12 червня пройшла церемонія нагородження V Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

В цьому році в премії брали участі фільми, прем'єри яких відбулися в період з 1 січня 2020 року до 28 лютого 2021 року включно, говориться на офіційному сайті кінопремії.

«Золота Дзиґа» - це єдина в Україні премія у сфері кіно. Вона була створена з метою популяризації національного кінематографа і людей, які працюють над створенням вітчизняних фільмів.

Так, режисер Роман Балаян отримав почесну премію за внесок у розвиток українського кінематографа, нагорода «Відкриття року» дісталася Наталці Ворожбит. Лауреаткою номінації «Найкращий грим» стала Марія Петровська («Безславні кріпаки»). Нагороду за «Найкращий дизайн костюмів» отримали Галина Отенко та Марія Керо за роботу над стрічкою «Толока». Переможцями у номінації «Найкращий звук» назвали Ігора Барбу та Бориса Петера із фільмом «В. Сильвестров».

Премію за «Найкращий монтаж» отримав Валентин Васянович, а переможцем у номінації «Найкраща робота художника-постановника» став Владлен Одуненко, який працював над фільмом «Атлантида». Нагороду за «Найкращу музику» отримав Антон Байбаков з фільмом «Черкаси». «Найкращі візуальні ефекти» кіноакадеміки побачили у фільмі «Атлантида», які створював Олексій Москаленко. Актори стрічки «Погані дороги» Ігор Колтовський та Оксана Вороніна отримали статуетки за «Найкращу чоловічу роль другого плану» та «Найкращу жіночу роль другого плану» відповідно. «Найкращим короткометражним анімаційним фільмом» тала стрічка «Історія України за 5 хвилин» (реж. Сашко Даниленко). Нагороду за «Найкращий короткометражний ігровий фільм (ім. Ю. А. Мінзянова)». Премію за «Найкращий сценарій» присудили Наталці Ворожбит та її стрічці «Погані дороги». Лауреатом в номінації «Найкраща операторська робота» став Валентин Васянович. «Найкращою піснею» стала «Пола-ла-ла» гурту Dakh Daughters та Софії Байбакової, що звучала у фільмі «Віктор_Робот». Переможцем у новій номінації «Найкращ ігровий серіал» стали автори «Спіймати Кайдаша». «Найкращим документальним фільмом» стала стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин». Юрій Кулініч з «Поганих доріг» отримав премію за «Найкращу чоловічу роль», а Марина Кошкіна з фільму «Забуті» – за «Найкращу жіночу роль». Валентин Васянович отримав премію «Найкраща режисерська робота (ім. Ю. Г. Іллєнка)». «Премію глядацьких симпатій» «забрав» фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке». Саме за цю стрічку проголосувало найбільше глядачів. «Найкращим фільмом» V Національної кінопремії «Золота Дзиґа» стала стрічка Валентина Васяновича «Атлантида».

Вперше на «Золотій Дзизі» відзначили фільм за доступність для людей з порушенням зору або слуху. Премією за “«Найкращий доступний фільм» від організації людей з інвалідністю «Fight for Right» нагородили стрічку «Забуті».

Раніше ми писали про те, що юна дніпрянка потрапила в трійку кращих на всеукраїнському конкурсі.

Реклама

Реклама