В Україні вакцина від Covid-19 може коштувати близько тисячі гривень, — Максим Степанов

В Україні вакцина від Covid-19 може коштувати близько тисячі гривень, — Максим Степанов - фото 1

Міністр охорони здоров'я виступає за те, щоб українські вчені розробили власний препарат від недуги.

В Україні вакцина від коронавірусу буде коштувати приблизно 37 доларів (близько 1 040 гривень). Розробкою препарату займаються дві компанії зі США і Китаю. Про це заявив Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Так, кінцева ціна вакцини ще може змінитися. Пов'язано це з витратами на виготовлення. Цінник виставляють компанії, які розробляють препарат: не виключено, що він знизиться.

«У нас сьогодні кінцева ціна не сформована. Є ціни, принаймні та інформація, яку нам надали компанії виробників вакцин. Вони проводять третю фазу (клінічних випробувань — ред.). Попередня ціна, яку вони давали, це 37 доларів», — зазначив Максим Степанов.

При цьому Міністр виступає за створення власної української вакцини від Covid-19. Розробити її можуть три вітчизняних виробники.

«Я стверджую, що ми обов'язково повинні створити своє виробництво вакцин. Україна повинна мати повне забезпечення своїми вакцинами. Цей шлях не швидкий, це неможливо зробити за півроку, але наші виробники готові. Принаймні три виробники, з якими ми розмовляли, мають відповідні потужності, щоб виробляти вакцини», — додав Міністр охорони здоров'я.

 

Раніше ми писали, що у Дніпропетровській області можуть посилити карантинні обмеження. Зокрема мова йде про Дніпро.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама