В Україні у тестовому режимі працює реєстр педофілів: до бази потрапили понад 150 осіб

В Україні у тестовому режимі працює реєстр педофілів: до бази потрапили понад 150 осіб - фото 1

В Україні запровадили наприкінці 2019 року запровадили реєстр педофілів. Наразі туди внесли 171 особу.

База даних педофілів працює у тестовому режимі. До реєстру внесені дані про людей, котрих притягали до відповідальності, або ті, хто сидить у в’язниці за сексуальні злочини над дітьми.

Правоохоронці зможуть отримати доступ до реєстру педофілів, коли той працюватиме повноцінно. Так кажуть у Міністерстві Юстиції.

Аналогічні бази даних діють і в інших країнах. В першу чергу, вивчали досвід США, Канади та Норвегії. Створили такий реєстр для того, аби перевіряти людей, при прийомах на роботу в лікарні, або дитячі заклади.

Раніше ми писали про те, що у Запорізькій області кіберполіція затримала 21-річного підозрюваного у розробці фальшивого додатку «Дія». Хлопець власноруч розробив застосунок для смартфонів, який був копією державного додатку «Дія». Відомо, що у фейковій програмі можна було створити будь-який документ із представлених в офіційному програмному забезпеченні. Таким чином, покупці фальшивої «Дії» могли корегувати свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинації від COVID-19. Чоловік рекламував та продавав свою розробку у месенджері за 100 гривень. Орієнтувався на підлітків, оскільки у рекламі часто вказував, що його додаток допоможе їм без перешкод купляти алкоголь та сигарети. Поліція провела обшуки у домі підозрюваного та вилучила мобільні телефони, комп’ютерну техніку та банківські картки.

Реклама

Андрій Замковий
Андрій Замковий Редактор Випускник журфаку ДНУ ім. Олеся Гончара. В ЗМІ працюю вже більше п’яти років. Починав із газетних публікацій, потім був редактором сайту новин. Із березня 2020-го — кореспондент “Деталей”. Люблю знімати сюжети про спорт, автомобілі та цікавих людей.

Реклама