В Україні у 2021 році масштабуватимуть системи автофіксації порушень ПДР та ГВК

01.12.2020, 14:35
В Україні у 2021 році масштабуватимуть системи автофіксації порушень ПДР та ГВК - фото 1

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Наступного року Міністерство інфраструктури хоче облаштувати ще 125 КАФ із розширеним функціоналом та 100 WiM-комплексів для автоматичного габаритно-вагового контролю. У підсумку до кінця наступного року на українських дорогах мають працювати 375 КАФ та 150 WiМ-комплексів.

«Цьогоріч уряд затвердив нову Стратегію підвищення безпеки руху до 2024 року, і ми переходимо до її практичного втілення. Наша ключова мета — знизити рівень смертності внаслідок ДТП порівняно з 2019 роком щонайменше на 30 % до 2024 року та на 50 % до 2030 року. І досягнути позначки 0 % людських втрат від дорожніх аварій. У 2021 році ми продовжимо впровадження інтелектуальної транспортної системи та масштабуємо її на всю країну. Крім цього, запровадимо підходи “Vision Zero” в Україні, щоб використовувати сучасні інженерні рішення для будівництва не тільки якісних, але і безпечних доріг», — зазначив Криклій.

 

Для цього вже з наступного року Мінінфраструктури планує ввести обов’язковий аудит безпеки для доріг міжнародного значення, а також продовжувати розбудовувати острівці безпеки, пішохідні огородження, безпечні повороти та кільцеві розв’язки. Ще Міністерство інфраструктури хоче поліпшувати розмітку, заборонити рекламні конструкції на узбіччях та укріпляти узбіччя, ліквідувати перетини доріг і залізничних колій на одному рівні, встановити демпферні системи для запобігання лобових зіткнень на високій швидкості, а також створити зони для відпочинку водіїв. Владислав Криклій також наголосив на важливості підвищення безпеки самого транспорту — тобто необхідності впровадження систем управління безпекою дорожнього руху перевізниками та реформування системи контролю за технічним станом транспортних засобів згідно з європейською Директивою 2009/40. Водночас відомство планує реформу служби таксі, що дозволить вивести перевізників із тіні та підвищити безпеку пасажирів, та реалізувати спільний проєкт з Європейським інвестиційним банком з оновлення громадського транспорту "Міський громадський транспорт України ІІ".

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в області будують 7-кілометрову ділянку Південного обходу Дніпра. Вона з’єднає Запорізьку трасу Н-08 із Південним мостом у Дніпрі.

Також у Дніпропетровській області ремонтують трасу "Дніпро—Нікополь".

А ще в Україні класичні автобуси та маршрутки замінять на сучасні електробуси. Весь громадський транспорт у містах планують оновити до 2030 року.

Джерело: Кабінет міністрів України
Поділитися: