В Україні святкують Міжнародний день стоматолога: поради від дантистів

В Україні святкують Міжнародний день стоматолога: поради від дантистів - фото 1

У всьому світу 9 січня відзначається професійне свято стоматологів.

Їх бояться діти і дорослі. І саме вони роблять нашу посмішку здоровою і красивою. У Всесвітній день стоматолога "Деталі" з'ясовували, чому, незважаючи на новітні технології, затягнути людину до дантиста — до цього часу проблема.

"Відверто кажучи, терпіти не можу стоматологію, тому що запах, бурильні установки. З самого дитинства страшилки всякі, коли тебе малим ведуть і кажуть чекати, потім включають бурильну установку. Взагалі жах, неможливо просто", — ділиться враженнями Олександр Моторний.


Зубні лікарі кажуть, що люди не ходять до дантистів з кількох причин. Деякі бояться ще з дитинства, інших — відлякує ціна.

"Дотепер люди звикли вирішувати проблеми, а не попереджати їх. Я хочу підкреслити: щоб уникнути безлічі проблем із зубами, просто приходите раз на півроку на профілактичну чистку зубних відкладень. Це легко, швидко і безболісно", — зазначає стоматолог Роман Рожко.

А ось дантист Юліана виправляє те, що вилікувати не можна. Тому, хто занадто довго зволікав з візитом, вона радить вініри. Каже, це своєрідне перетворення пацієнта.

"Ми змінюємо не тільки зовнішність людини, але і його внутрішній стан. Він стає щасливішим трішечки, позбавляється своїх комплексів. Всього лише за один день, за кілька годин ми можемо повністю змінити його посмішку. Він починає усміхатися, випромінювати позитивну енергію", — розповідає зубний лікар.


Композитний вінір коштує від 2 500 гривень. Керамічний — ще дорожче. Щоб не витрачати багато грошей, легше своєчасно стежити за зубами, каже Анастасія Баранник. Пацієнти часто нехтують домашнім доглядом. Від цього і починаються всілякі проблеми.

"Ми рекомендуємо чистити зуби два рази на день, бажано вранці після сніданку. Оскільки накопичується більше нальоту після сніданку, краще після. І обов'язково на ніч після того, як вже поїли, попили чай, цукерки з'їли. Після цього вже на ніч ми ще раз чистим зуби і вже з чистенькими лягаємо відпочивати", — радить стоматолог Анастасія.


Їжа і напої також здатні перешкодити красивою усмішці. Одним з головних її ворогів є кава. Через часте вживання воно може проникати в емаль. А кислоти в цитрусових призводять до пожовтіння зубів.

Еліна Калініченко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.