В Україні стартував 5-й етап щеплення від COVID-19

В Україні стартував 5-й етап щеплення від COVID-19 - фото 1

Вакцинуватися без запису та будь-яким препаратом. В Україні стратував 5-й етап щеплення від COVID-19. Тепер отримати свою дозу можна у порядку живої черги усім від 18 років. Крім цього, можна ще й обрати бажану вакцину, стверджують у МОЗі.

Охочих отримати саме Pfizer було найбільше, кажуть у центрах вакцинації. Утім цей препарат пропонували лише певним категоріям. Це медики, освітяни, військовослужбовці та працівники органів влади. Окрім того, німецьку вакцину могли одержати ті, хто прийшов групою – від п’ятдесяти людей. Зараз же ці обмеження зняли.

«Запустили 5-й етап вакцинації, і ми запускаємо Pfizer для всіх категорій. Охочі можуть їхати у центри вакцинації, які є по всій області, та отримати вакцину, яку вам забажається», — пояснив перший заступник голови обладміністрації Володимир Орлов.

Тож яку вакцину пропонують і де саме?

Зокрема, цими вихідними у міських амбулаторіях буде вибір між CoronaVac, AstraZeneca та Pfizer. В обласних центрах прищеплюватимуть Moderna і тим самим Pfizer.

«У нас був трохи перебій с Pfizer. Отримуємо ми його в четвер. Тобто кілька днів ми не брали новий контингент на щеплення, а тільки завершували другу дозу. У четвер зранку ми очікуємо вже 27 000 Pfizer, вона піде на центри», — розповідає заступниця директора обласного департаменту охорони здоров’я Тетяна Квітницька.

Але є нюанси. Бо деякі вакцини багатодозові.

«Ми не маємо права втратити якусь дозу. Тому флакон буде відкриватися за наявності потрібної кількості людей. Флакон Pfizer розраховано на 6 доз, модерна — на 10 доз», — розповів керівник обласного центру вакцинації Олександр Родинський.

 

Реклама

Реклама