В Україні стартувала вступна кампанія: які правила діють цього року?

06 серпня, 17:20
В Україні стартувала вступна кампанія: які правила діють цього року? - фото 1

Нині документи приймають від магістрів. Цьогоріч їх уперше можна здати  онлайн. Усі заявки обробляють фахівці вишу.

В університетах стартували творчі конкурси. З 3 по 10 липнях їх складатимуть ті, хто претендує на бюджет. Після, за парти сядуть і контрактники. Також виші вже приймають документи та заяви від абітурієнтів. Усе в режимі онлайн. Як цьогоріч проходять вступ та іспити бачила кореспондент 34 телеканалу.

В аудиторії — творчий безлад, купа фарб та пензликів. Тут складають іспит з образотворчого мистецтва. За натуру — пательня, тубус і куб. Софія добирає кольори та виводить кожну лінію.

«Я у свій час навчалася в художці, перейшла у коледж, а зараз намагаюся вступити до університету. Дуже цікаво, але дуже складно. Так, нерви дають своє», — розповідає абітурієнтка Софія Винокурова.

Конкурс триває 4 години. У кожній кімнаті — по 6 вступників. Усі працюють у масках.

Більшість абітурієнтів спочатку записалися на творчий конкурс, та документи ще не здавали. Їх цього року, як і минулого, подають онлайн. Та якщо виникають запитання — розібратися допомагають у приймальній комісії. На вході — уже звичний контроль температури.

Пільговиків та жителів тимчасово окупованих територій приймають в інформаційному центрі.

«Переглядаємо додаток диплома, перераховуємо бали, прописуємо дату і місце проведення екзамену», —розповідає Євгенія Борода, яка обробляє заявки абітурієнтів.
«Станом на 18 годину 5 серпня вже подали 300 заяв на магістратуру. Цей прийом буде тривати до 22 серпня. З 13 починають подавати на основі повної середньої освіти, тобто після школи», — повідомляє Михайло Дергачов, відповідальний секретар приймальної комісії ДНУ ім. О. Гончара.

Також цього року ввели нові прохідні бали.

«Для вступу на бюджет не менше 125 балів, а на спецправо та міжнародні відносини не менше 140 балів», — розповідає Михайло Поляков, ректор ДНУ ім. О. Гончара.

Усі бюджетні місця мають сформувати до 27-го липня.

Поділитися: