В Україні стартувала нова хвиля декларування доходів

11 січня, 15:00
В Україні стартувала нова хвиля декларування доходів - фото 1

Розповідаємо, кому необхідно декларувати свій прибуток.

Від початку 2021 року в Україні розпочалася нова хвиля декларування доходів, які громадяни отримали за 2020 рік. Про це повідомляє Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.

Декларацію можна подати декількома способами: за місцем своєї податкової адреси особисто або за допомогою уповноваженої на це особи; надіслати поштою або засобами електронного зв’язку.

Довідкову інформацію, що спростить процедуру декларування, можна знайти на офіційному вебпорталі ДПС. Там є електронний сервіс "Декларація про майновий стан і доходи" (в Електронному кабінеті у розділі "ЕК для громадян"). Використовуючи сервіс, можна внести дані до декларації та надіслати її до ДПС в електронному вигляді.

Терміни подання декларацій за 2020 рік:
- для фізичних осіб-підприємців, підприємницька діяльність яких здійснюється за загальною системою оподаткування, — до 9 лютого;
- для громадян, яким відповідно до норм розділу IV ПКУ необхідно подати декларацію, та людей, які займаються незалежною професійною діяльністю, — до 30 квітня;
- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку, — до 31 грудня.

Ви зобов’язані декларувати свої доходи, якщо:
- Отримуєте доходи від фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті. Це стосується доходу, одержаного від оренди вашого майна (рухомого або нерухомого) іншими фізособами; успадкування або отримання в дарунок майна від членів сім’ї, що не належать до першого та другого ступенів спорідненості тощо.
- Проводите операції з інвестиційними активами.
- Одержуєте іноземні доходи.
- В інших випадках, що передбачені законодавством.

Водночас слід зауважити, що ви виконали свій податковий обов’язок і можете не подавати декларацію, якщо одержали доходи лише:
- від податкових агентів, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, передбачених у розділі ІV ПКУ;
- від операцій із майном, дохід від яких згідно з розділом ІV ПКУ не оподатковується; оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
- як спадщину, що оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з якої сплачений податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Додамо, що в Конституції України (ч. 2 ст. 67) зазначено, що громадяни зобов’язані щороку декларувати свої доходи та майновий стан за минулий рік.

Поділитися: