В Україні сьогодні святкують День Незалежності

24 серпня, 09:30
В Україні сьогодні святкують День Незалежності - фото 1

Саме в цей день Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України.

Цей документ був підтверджений 1 грудня 1991 року на всеукраїнському референдумі. Проголосували за незалежність України 28 мільйонів 804 тисячі 71 осіб з 31 мільйона 891 тисячі 742 осіб, які прийшли на дільниці.
Засновано свято 20 лютого 1992 року. У цей день Верховна Рада прийняла постанову «Про День незалежності України», яке наказувало відзначати День незалежності 24 серпня. Основні святкування проходять в Києві, де традиційно президент України дає урочистий прийом з нагоди Дня незалежності.

Мітинг за незалежність України під стінами Верховної Ради, 24 серпня 1991 року

Також перші особи держави покладають квіти до пам'ятників видатним українцям (в основному, до пам'ятників Володимиру Великому, Богдану Хмельницькому, Михайлу Грушевському і Тарасу Шевченку) і беруть участь в молитві за Україну, яка проходить в Софії Київській за участю представників всіх релігійних конфесій. Також в окремі роки в Києві проводилися військові паради, а також організовувалися святкові концерти і торжества. Щорічними пам'ятками до свята в столиці є Міська виставка квітів у Печерському парку, чиї схили на той час завжди покриваються фарбами яскравих кольорів і в сукупності формують різні приурочені до свята зображення, а також великий святковий концерт.

Глава Верховної Ради Леонід Кравчук ставить на голосування постанову про проголошення незалежності України і результат голосування

Святкування увінчується святковим феєрверком.
Вітаємо всіх українців з Днем незалежності. І пам'ятайте: як би іноді не було складно і важко жити в нашій державі - наша незалежність дає нам можливість це змінити!

Хочете отримувати оперативні і важливі новини?
Підписуйтеся на наші канали і сторінки у соцмережах і приєднуйтеся до групи у Facebook : там у вас є можливість розміщувати особисті новини

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: