В Україні скасували “червоні” дипломи

21 січня, 20:19
В Україні скасували “червоні” дипломи - фото 1

Відтак зовнішній вигляд диплому - однаковий для всіх студентів, незалежно від успішності.Така практика європейська, зазначають у Міністерстві освіти і науки України. Студентка Анна не отримає диплом з відзнакою, але не через нововведення МОН. Дівчина каже, що документ із відзнакою не головне. Та коли дізналася про зміни - засмутилась.

«‎Як говорять “червоні дипломи нічого не дають”. Але все ж таки потім дітям говорити, що ось твоя мама закінчила з червоним дипломом, дивись, вчись теж добре», - поділилась студентка університету Анна Лук’янченко.


Про нові правила випускних документів у Міністерстві освіти і науки заговорили у 2019 році. Наказ, що почав діяти цьогоріч, передбачає диплом єдиного європейського зразка, у якому не буде графи “з відзнакою” на титульній сторінці. Тож і трієчники, і відмінники отримають однакові свідоцтва про освіту. Таке нововведення необхідне, зазначають у МОН. Бо якщо раніше, аби отримати червоний диплом, потрібно було мати 75 відсотків п'ятірок, і це був загальноукраїнський критерій, то за останні роки ситуація змінилася. Тепер чи не в кожному університеті свої умови для отримання “відзнаки”.

“Заклади вищої освіти перейшли до власної шкали оцінювання. І в цій власній шкалі оцінювання по-різному ставляться оцінки. Є і 5-ти бальні, і 10-ти, і 20-ти. Домінує взагалі 100-бальна система, і в межах такої стобальної системи старі підходи до визначення диплому з відзнакою просто взагалі втрачають будь-який зміст”, - пояснив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН України Олег Шаров.


Та без “відзнаки” студенти все ж не залишаться. Її ставитимуть у додатку.

“Додаток до диплому, шостий розділ буде передбачати внесення додаткових відомостей про отримання відповідного диплому і в цей розділ можна вносити позначку, що це диплом з відзнакою”, - сказав проректор Університету митної справи та фінансів Євген Гармаш.


До Міністерства освіти і науки вже надходять пропозиції повернути відзнаку на титульну сторінку дипломів.

Поділитися: