В Україні розробляють Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору

25 лютого, 15:25
В Україні розробляють Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору - фото 1

В Україні розробляють Національну стратегію безбар’єрності. Цього тижня визначили перелік ключових викликів. Збиралися експерти – представники громадських організацій, благодійних фондів, органів влади та науковці із різних куточків країни.

Підготовка документу – в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та Указу Президента "Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні".

Роботу над Стратегією координує міжвідомча робоча група Кабінету Міністрів України. А очолює її міністр розвитку громад та територій.

За основу взяли всеукраїнське опитування, яке провели у 2020 році Київський міжнародний інститут соціології та ГО "Безбар’єрність". Виявилося: 77% українців вважають, що питання безбар’єрності потрібно вирішувати. Понад 60% опитаних особисто зустрічалися з перешкодами у своєму житті.

Опитування показало, що обмеження – проблема не лише людей з інвалідністю. Серед вразливих груп – молодь, родини з дітьми, літні люди.

Майже половина опитаних вважають, що люди віком старше 55 років найчастіше стикаються з бар’єром під час працевлаштування. Майже 40% респондентів вважають бар'єром бюрократію при оформленні різних довідок.

Жителі віддалених сіл не мають можливості користуватися інтернетом, онлайн послугами, здобувати дистанційну освіту. Адже майже 35% господарств у нашій державі взагалі не комп'ютеризовані.

Тому фокусуватися майбутня стратегія буде одразу на шести вимірах безбар’єрності – фізичному, соціальному, освітньому, економічному, громадянському та цифровому.

Досвід розвинених країн доводить, що подібні стратегії дієво впливають на розв'язання проблеми бар'єрів. Показова практика Естонії. Там існує окрема Стратегія навчання впродовж життя.

Йдеться про створення можливостей для навчання на всіх рівнях. А ще про підтримання індивідуального розвитку кожного учня та вдосконалення навичок творчості й підприємництва.

Наступного тижня зустрічі робочих груп із розробки Стратегії продовжаться. Обговорюватимуть кожен із напрямів. Визначатимуть показники, яких можна досягти завдяки реалізації стратегії.

До розробки документу може долучитися кожен. Свої пропозиції, ідеї, напрацювання щодо розвитку безбар’єрного простору в Україні можна залишити за посиланням.

Аналітичну й технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабміні надають експерти Центру економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО "Безбар'єрність".

Разом працюють над розробкою Нацстратегії безбар’єрності. За сприяння програми ПРООН "Права людини для України".

Поділитися: