В Україні розповіли, за яких умов у нашій країні будуть працювати енергопідприємства

21 травня, 15:46
В Україні розповіли, за яких умов у нашій країні будуть працювати енергопідприємства - фото 1

Меморандум про співпрацю інвестори і чиновники підпишуть найближчим часом.

На засіданні антикризового енергетичного штабу керівниця Мінекоенерго розповіла про варіанти домовленостей з іноземними інвесторами в "зелену" енергетику. Зараз обговорюють зменшення тарифів для сонячних станцій на 15–20 відсотків, вітрових — на 7,5–10. Також учасники переговорів повинні вирішити, чи продовжить держава термін дії "зеленого" тарифу після тридцятого року. У меморандумі, який повинні підписати днями, інвестори і чиновники домовилися: вкажуть усі умови роботи "зелених" підприємств і алгоритм ліквідації боргів за "зелену" енергію, щоб назавжди вирішити питання розвитку відновлюваної енергетики.

«На виході вже меморандум. Я дуже сподіваюся, що цього тижня уряд зможе досягти компромісів і цей меморандум буде підписаний, як сьогодні це було заявлено. Необхідна дисципліна всім учасникам роботи на енергоринку. Необхідно виключити маніпуляції і фактично виведення грошей з енергоринку», — повідомляє генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
«Є ще моменти, які потрібно уточнювати щодо тих заборгованостей, які вже є. З нами ніхто не розраховується, проте у нас виникають обов'язки щодо податків. Гроші не отримали, але податки плати. Що стосується змін законодавства: я вважаю, що ми дуже близькі до того, що нас все буде влаштовувати», — ділиться генеральний директор "Віндкрафт" Карл Стурен.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: