В Україні розповіли, які труднощі трапляються медсестрам під час роботи

В Україні розповіли, які труднощі трапляються медсестрам під час роботи - фото 1

Жінки кажуть, що контактують із хворими Covid-19 лише в захисних костюмах, однак все одно побоюються зараження.

Вони не мають права на помилку! Робити уколи, вимірювати тиск, ставити крапельниці — це лише декілька пунктів із величезного списку обов'зків медсестер. Від їхніх умінь і небайдужості залежить успіх лікування! Сьогодні в усьому світі відзначають День медсестри. Ми вітаємо представниць цієї професії і ділимося історією однієї з них.

Вона працює в інфекційному відділенні міської лікарні Дніпрорудного. Завжди хотіла стати медсестрою — як і бабуся. Та ніколи не думала, що зіткнеться з епідемією світового масштабу.

«Паніка була першу добу, і ми були першовідкривачами, ми приймали першого хворого. Звичайно, що за себе переживаєш, в сім'ю це все несеш, діти маленькі. Зрозуміло, що переживаєш не стільки за себе, скільки за родину», — розповідає медсестра інфекційного відділення Ольга Короткова.

Аби убезпечитися, медперсонал відділення контактує із хворими на Covid-19 винятково у захисних комбінезонах, рукавичках і респіраторах.

«Працюється важко, тому що, по-перше, незручно, некомфортно, жарко, та найбільша проблема — сильно пітніють окуляри і нічого не видно», — продовжує Ольга Короткова.

Ольга пригадує, що дещо схоже траплялося кілька років тому, коли у містечку була епідемія кору.

«Теж бокси заклеювалися, теж ми були в костюмах. Готуєшся заздалегідь, усе продумуєш. Якщо ти підеш у брудну зону, то все, звідти тільки треба переодягатися, все заново. Тому продумуєш кожен крок», — згадує медсестра.

Через значне навантаження дітей бачить украй рідко. Основне спілкування з ними — телефоном. На щастя, старший син уміє піклуватися про маленьку сестричку.

«Колеги, сім'я, чоловік підтримує, однозначно. Тому що по-іншому ніяк. На повному ентузіазмі працюєш, а що робити, комусь же треба туди йти, правильно? Випала нам честь туди йти, ось і йдемо», — ділиться Ольга Короткова.

 

Незважаючи на високий ризик зараження, десятки тисяч медпрацівників продовжують рятувати життя людей в умовах епідемії. У межах проєкту #Дякуємомедикам Фонд Ріната Ахметова спільно з телеканалом Україна розповість вам їхні історії. Нехай про героїв дізнається вся країна!

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама