В Україні розпочалося автоматизоване стягування боргів

В Україні розпочалося автоматизоване стягування боргів - фото 1

Не сплатив аліменти чи комуналку — чекай списання з картки. В Україні розпочалося автоматизоване стягування боргів. Відтепер гроші з неплатників зніматимуться без довгої паперової тяганини, а лише за кілька кліків у комп'ютері.

Так кажуть у Міністерстві юстиції. Як нова система працюватиме на ділі, та чи варто переживати за власні заощадження? — дізнавалася Ольга Вагнер.

Не сплатив аліменти, заборгував за комуналку чи отримав штраф — одразу ж або заблокується банківська картка, або спишуться гроші, та ще й всі до копійки. Саме так подумала більшість українців, почувши новину про зміни в системі стягування заборгованостей. Відтепер процес став автоматичним та не потребує довгих процедур чи посередників.

А от банкіри пояснюють, така система працювала вже давно, просто її, так би мовити, осучаснили.

Раніше, аби стягнути у боржника певну суму, позивач повинен був виграти суд, відтак звернутися до виконавчої служби. Та, своєю чергою, мала відкрити провадження, далі поштою надіслати до банку паперові документи, і лише тоді боржникові блокували рахунки. Та й на цьому паперова тяганина не закінчувалась.

Аби відновити доступ до рахунків, людина мала спочатку віддати те, що завинила у банку, піти до виконавчої служби з паперовим підтвердженням відсутності боргу, а далі чекати такої ж письмової відповіді про те, що вона чиста перед законом. Ця процедура тривала від декількох тижнів, до декількох місяців. Автоматизована система знімає цю проблему, тобто ви погасили борг, наступного дня вже всі рахунки є.

Та без рішення суду, як і раніше, знімати будь-яку суму з вашого рахунку ніхто права не має. Саме рука закону визначає, скільки коштів списати з картки. Це буде весь борг чи частина.

Юристи кажуть, навіть попри таку автоматизацію, можливі збої. Тому повернути свої кошти можна.

Зараз ці нововведення запровадили уже 10 банків України, інші поки працюють у тестовому режимі. Та оскільки це постанова Нацбанку, згодом інтегруватися в систему мають усі фінансові установи.

Реклама

Реклама