В Україні пропонують не включати роботу у воєнний час до пенсійного стажу

В Україні пропонують не включати роботу у воєнний час до пенсійного стажу - фото 1

У Верховній Раді України планують забезпечити фінансову підтримку застрахованих осіб щодо обрахування страхового стажу під час воєнного стану.

В Раді зареєстрували законопроєкт № 7453 від 09.06.2022, який може скоригувати норми Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для можливості виключення періоду страхового стажу для обчислення пенсії під час воєнного стану.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроєкт розроблено з метою забезпечення фінансової підтримки застрахованих осіб щодо обрахування страхового стажу під час воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та після його припинення.

«Незважаючи на допомогу наших міжнародних партнерів та дій влади щодо підтримання гідних умов життя людини та громадянина, прибутки громадян зменшились, що в подальшому може негативно вплинути і на пенсійне забезпечення через врахування періоду страхового стажу для обчислення пенсії під час воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», — йдеться у документі.

Тобто, за бажанням громадяни можуть бути виключені з періоду, за який враховується зарплата (дохід) для обчислення пенсії, періоди страхового стажу під час воєнного стану, а також протягом трьох місяців з дня припинення або скасування воєнного стану.

Якщо ж законопроєкт ухвалять, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і застосовуватимуть у період з 24 лютого 2022 року.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама