В Україні призупинили закупівлі бебі-боксів через рішення Антимонопольного комітету

20.07.2020, 11:00
В Україні призупинили закупівлі бебі-боксів через рішення Антимонопольного комітету - фото 1

Антимонопольний комітет ухвалив рішення про припинення процедури із закупівлі бебі-боксів через скарги учасників тендера.

Чи очікувати на допомогу від держави?
У темі розбиралася Наталія Пономаренко.

Еммі цього тижня виповнилося чотири місяці. Це друга довгоочікувана дитина Юлії.

«Уже доросла, перевертається на животик, уже така активна», — описує свою доньку Юлія Бевз.


У маленької зараз є все необхідне. Юлія згадує: за речі у пологовому не переймалася. Знала, що отримає бебі-бокс. Коли Емма з'явилася на світ — її пакунок маляти вже стояв у палаті.

«Я відкрила, ось так подивилася і така: "Що мені з цим робити, там усього так багато". Коробка реально величезна, вона займала два стільці», — каже Юлія.


За цей час на маленьку пішло лише 40% речей із набору. Передусім — підгузки, серветки та пелюшки. Все інше залишилося. Рушників, іграшок та шампуню вистачить на рік-другий, — каже Юлія. І додає: самим зібрати такий кошик навіть за 3,5 тисячі гривень було б нереально.

«Килимок сам коштує іграшковий гривень 400–500 і пелюшки на 500 гривень. Мені здається, що ніяк би ми не вклалися в таку суму», — сказала Юлія.


А ось Олені пакунок малюка довелося збирати самій, за власні гроші. Вона народила сина, коли бебі-бокси вже закінчилися. Витратила на все понад 3 тисячі гривень. Каже, що це сильно вдарило по гаманцю.

«Це най-найнеобхідніша перша допомога. Але поки її ми не спостерігаємо. Ось так ось, тому довелося самим усе купувати. Ні, якщо ми звичайно його отримаємо, ми будемо сильно вдячні. Тому що речей завжди не вистачає», — каже Олена Кошелькова.


Видавати бебі-бокси в Україні почали ще з вересня 2018 року. Тоді на один пакунок малюка держава виділяла понад 3 тисячі гривень. До нього входили коробка із матрацом, яка могла бути першим дитячим ліжечком. А також підгузки, одяг, вологі серветки, пелюшки, шампунь, крем, термометри, брязкальце, ковдра й інші речі. З 2019 року суму набору підняли — до трьох тисяч вісімсот гривень. І розширили його.

«Додалися зимові речі, додалася дитяча косметика, те, чого не було. Додалися термометри з гнучким наконечником, слюнявчики з'явилися. В принципі стало більше одягу, більше пелюшок, іграшок, з'явилися ковдри, з'явилася щітка для волосся», — каже педіатр Євген Комаровський.


Та зараз замість усіх цих речей у пологових видають довідку на отримання компенсації.

«Ми видаємо довідку, на підставі якої вони можуть звернутися до Соцзабезпечення. У нас є памперси, у нас є термометр, одяг є. Якщо жінки приїжджають без будь якого одягу, без пелюшок, без нічого, — дітей ми можемо забезпечити», — розповідає в. о. заступника начальника відділу новонароджених дітей Перинатального центру Міської лікарні № 9 Олена Васильєва.


У Кривому Розі бебі-бокси закінчилися ще на початку липня. За два тижні пакунок малюка не отримали вже 250 сімей. Та з довідками до управління соцзахисту звернулися не всі.

«Ми повинні в 10-денний термін подати заяву з пологового будинку і від мене до соцслужби. Там вони подадуть на розгляд і повинні будуть зателефонувати у 14-денний термін», — розповіла Ольга Чумакова.


А у Павлограді без дитячих наборів від держави залишилися 22 родини.

«Ми чекаємо роз'яснень з Міністерства соцполітики. Є така інформація, що цей пакунок малюка буде змінений, буде виплачений у фінансовому еквіваленті», — каже заступниця начальника міського управління соціального захисту населення Олена Герасименко.


У Міністерстві соціальної політики України дійсно запропонували сплачувати породіллям компенсацію.

«Це залежить лише від Кабінету Міністрів, тому що програма ця запроваджена Кабінетом Міністрів. Грошова допомога виплачується за рахунок коштів державного бюджету. Тож поки не буде рішення Кабміну — на свій розсуд ми цю допомогу сплачувати не маємо права», — пояснила заступниця начальника обласного управління сім'ї та соціальної підтримки населення Олександра Довидовська.


Питання про виплату грошової компенсації породіллям, які не отримали бебі-бокси, Уряд мав розглянути на своєму засіданні ще минулої середи. Та жодної офіційної інформації щодо цього на сайтах Кабміну та Міністерства соціальної політики не було.


Хочете отримувати оперативні і важливі новини?
Підписуйтеся на наші канали і сторінки у соцмережах і приєднуйтеся до групи у Facebook : там у вас є можливість розміщувати особисті новини

Поділитися: