В Україні посилять покарання для автокрадіїв

В Україні посилять покарання для автокрадіїв - фото 1

Такий закон вже підписав президент, але в силу документ поки ще не вступив.

Два роки тому в родини пані Олени викрали автівку. Зламаний гараж її чоловік побачив зранку, коли збирався їхати на роботу. Про крадіжку повідомили у поліцію. Та відшукати свою машину, але вже на інших номерах, сім’я змогла сама. Випадково.

“Чоловік з сином поверталися з військкомату і побачили припарковану машину на узбіччі. І вони впізнали наш автомобіль. Там явні ознаки після аварії. Машина не перефарбована, нічого не поміняно. Коли вони викликали патруль, водій вийшов з магазину. Чоловік намагався його зупинити, поговорити, а він сів в машину, назад здав і поїхав”, - розповіла жителька Дніпра Олена Івелєва.


Нового власника машини встигли сфотографувати. Ким є новий водій та чи причетний він до викрадення легковика — невідомо. Пошуки авто тривають і досі, принаймні так жінку запевняють у поліції.

“Слідча сказала: якщо щось буде, то я вам наберу. Вони кажуть, що це машина-двійник”, - продовжує Олена Івелєва.


Якщо викрадачів все ж знайдуть, то, по новому закону, їм загрожуватиме від 5 до 12 років позбавлення волі. Та юрист Андрій Верба каже: уникнути в’язниці можна буде і за ним.

“Особа може бути звільнена від кримінальної відповідальності у разі, якщо вчинила вона такий злочин вперше, цей злочин не пов’язаний із насиллям, в повному обсязі відшкодувала завдані збитки, розкаялася”, - сказав Андрій Верба.


Вберегти свого залізного коня від викрадення майже неможливо, кажуть фахівці. Якщо саме ваша машина припала до ока зловмисникам, то її стовідсотково викрадуть. І навіть найдорожча сигналізація не врятує.

“Звичайно, сучасні цікаві сигналізації, де є додатки на телефон. Коли приходить, що автомобіль заводиться, автомобіль вимикається. Так, це все може в якійсь мірі убезпечити. Але жодна сигналізація не дасть 200-відсоткової гарантії, що її не зчитають і автомобіль не вкрадуть”, - каже спеціаліст із безпеки дорожнього руху Микита Нем’ятий.


Спеціаліст дає поради, як можна, якщо не захистити машину від крадіїв, то принаймні зберігати спокій, коли не знайшли її на стоянці.

“Закривати з ключа автомобіль. Обов'язково, якщо є така можливість, забезпечити автомобіль певним GPS-трекером. Для того, щоб додатково в разі, якщо ви виявили, знайти його і допомогти працівникам поліції - сказати, де саме він рухається”, — резюмує Микита Нем’ятий.


А ще можна поставити в машину так звані “секретки”, аби двигун було важче завести.
Та якщо автомобіль все ж викрали - треба якомога швидше звернутися в поліцію.

“Для того, щоб ми одразу розпочали кримінальне провадження, в межах якого відпрацювали камери спостереження”, - пояснила речниця ГУ НПУ в Дніпропетровській області Ганна Старчевська.

 

Реклама