В Україні посилять карантин для невакцинованих громадян

В Україні посилять карантин для невакцинованих громадян - фото 1

Віктор Ляшко під час брифінгу розповів, коли посилять карантин і які будуть обмеження.

За словами голови Міністерства охорони здоров’я, в Україні планують посилити карантин для невакцинованих громадян від 6 грудня.

«24 листопада уряд змінив правила карантину в Україні, які набудуть чинності 6 грудня. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 – 367 тисяч осіб в середньому за добу. І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя», — розповів під час брифінгу Віктор Ляшко.

Також він зазначив, що нові карантинні обмеження стосуються передусім невакцинованих громадян. Найбільше змін внесено до правил для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки.

Так, люди, які не зробили щонайменше одне щеплення від коронавірусу або не мають негативний тест чи сертифікат про одужання, у "жовтій" зоні не зможуть:

- взяти участь у проведенні всіх масових заходів (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних тощо);

- відвідувати заклади культури (кінотеатри, театри тощо), спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

- відвідати місця громадського харчування, бари, ресторани, кафе та інші такі заклади.

Банки, автозаправні станції, ветеринарні магазини, аптеки та продовольчі магазини у "жовтій" та "червоній" зонах будуть працювати так само, як і до цього. Але обов’язковим залишається носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1,5 метра.

Крім того, скоротиться термін дії “жовтого” сертифіката. З 6 грудня він валідний усього 30 днів.

«Для дотримання карантинних вимог, бізнес має перевіряти у відвідувачів усі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним застосунком “Дія”. Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус COVID-сертифіката: чинний /нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним», — зауважив Віктор Ляшко.

Також голова МОЗ підкреслив, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів — достатньо скористатися “Дією", аби зчитати QR-код. Якщо у відвідувачів чи співробітників немає потрібних документів, власнику закладу загрожує штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.
Джерело: МОЗ

Реклама