В Україні популяризують усиновлення та розвивають сімейні форми виховання дітей

03.06.2020, 12:04
В Україні популяризують усиновлення та розвивають сімейні форми виховання дітей - фото 1

Фонд Ріната Ахметова і Міністерство соціальної політики України запускають навчальний відеокурс для кандидатів в усиновлювачі.

Фонд Ріната Ахметова та Міністерство соціальної політики України об’єднують зусилля для популяризації та активізації національного усиновлення й розвитку сімейних форм виховання. Відповідний Меморандум про співробітництво підписано в Києві 2 червня 2020 року.

Першим спільним проєктом стане відеокурс "Готуємося взяти дитину". Це серія уроків із відповідями на запитання, які найчастіше хвилюють кандидатів в усиновлювачі.

«Кожна людина, яка бажає взяти в сім’ю дитину з дитячого будинку, зобов’язана пройти навчальні курси. Сьогодні через епідемію коронавірусу всі програми для потенційних усиновителів тимчасово зупинили. Припинилися також процеси оформлення дітей з інтернатів у нові сім’ї. Тому Фонд Ріната Ахметова запускає відеокурс "Готуємося взяти дитину"» щоб наблизити момент оформлення дітей у сім’ї. Він буде корисний і після карантину, адже стане енциклопедією усиновителів, відповість на всі їхні запитання», – сказала директор програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Навчальний відеокурс "Готуємося взяти дитину" систематизує й остаточно фіналізує напрацювання програми "Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!". За час існування програма стала лідером національного усиновлення, змінила ставлення суспільства до проблеми сирітства та зробила табуйовану тему усиновлення трендом. А головне – допомогла знайти нові родини для приблизно 10 000 дітей. Прорив забезпечив портал "Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!" з анкетами хлопчиків і дівчаток, які гостро потребували батьків. Сайт став містком між усиновителями та дітьми з дитячих будинків. Цьогоріч портал святкує своє 10-річчя.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна подякувала Фонду Ріната Ахметова за внесок в популяризацію усиновлення в Україні та наголосила на важливості партнерства благодійної організації з державою:

– Ініціатива, яку пропонує Фонд, для нас дуже важлива. Нам потрібно створити такі умови, щоб кожна дитина зростала в сім'ї. Найголовніше – тренінгові програми для потенційних кандидатів в усиновителі. Тому що дуже важливо, щоб ті люди, які будуть брати дитину в сім'ю, були підготовлені морально, психологічно. Я вважаю, що всі, у кого велике серце, повинні ділитися добротою і співчуттям. У Фонду — величезний і доведений досвід. Дякую вам за вашу місію.

Відеокурс "Готуємося взяти дитину" буде розроблений у тісній координації з Мінсоцполітики. Кожне заняття буде доповнене щасливою історією усиновлення або опіки, практичними порадами психологів і експертів, статистичною інфографікою.

Заняття будуть розміщені на веб-ресурсах Мінсоцполітики на сайті, Facebook сторінці, а також на порталі "Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!", на сторінці Фонду у Facebook, а також Instagram і YouTube каналі.

Презентація відеокурсу "Готуємося взяти дитину" відбудеться в червні.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: